• facebook
 • rss
 • SP 105 znów wyróżniona!

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 12.01.2018 17:00

  XXVI Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych przeszedł do historii. Jury w składzie: Kazimiera Marcińczak-Momot, Małgorzata Braniecka i Tadeusz Szarwaryn, przy doradczym głosie przedstawiciela naszej redakcji, oceniło prezentacje kolędnicze 32 zespołów, liczących ponad 2500 uczestników, przyznając nagrody, wyróżnienia oraz nagrody indywidualne artystom.

  Ocenie prezentacji kolędniczych, jak w dotychczasowych przeglądach, podlegały takie elementy, jak: dobór repertuaru dla grupy wiekowej, scenografia, układ choreograficzny, aranżacje muzyczne i  wokalne uzdolnienia uczestników oraz ich gra aktorska.

  Dla wiarygodnej oceny poszczególnych grup kolędniczych jury przyjęło kryterium wiekowe, dlatego też nagrody i wyróżnienia przyznane zostały w grupie przedszkolnej, młodzieży szkolnej i instytucji kulturalnych.

  W grupie przedszkolnej nagrodzeni zostali:

    1. Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy – za wartką akcję i walory wokalne uczestników.
    2. Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Prezentek – za pantomimiczną grę aktorską, pomysły scenograficzne, ruch i gest jako środek ekspresji scenicznej w przedstawieniu treści bożonarodzeniowych w oparciu o postać św. Alberta.
    3. Przedszkole Miejskie nr 14 w Świdnicy – za wartką akcję, zilustrowanie tańcem, śpiewem i gestem „cudu betlejemskiej nocy”.
    4. Przedszkole Miejskie nr 15 w Świdnicy – za stworzenie atmosfery kolędowego czasu z podkreśleniem, że nie dary są najważniejsze podczas świąt, lecz miłość między ludźmi.

  Wyróżnienia natomiast otrzymali:

    1. Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy – za plastyczność widowiska.
    2. Przedszkole Niepubliczne „Promyk” w Świdnicy – za folklorystyczną wędrówkę kolędników po Polsce składających pokłon Narodzonemu Jezusowi.
    3. Przedszkole Miejskie nr 4 w Świdnicy – za udana dziecięcą zabawę w jasełka, łobuzerski taniec Heroda z Diabłami i śpiew

  W grupie młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych nagrodzono:

    1. Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy – za prezentację wędrownych, misyjnych kolędników, gdzie mieszkańcy na wszystkich kontynentach oczekują na Zbawiciela świata i „odtajanie” serc.
    2. Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy – za wychowawczy charakter przedstawienia w powiązaniu z duchową stroną tradycji kolędniczej i autorski scenariusz.
    3. Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy – za widowisko zawierające poetyczność połączoną z biblijnym przekazem prawdy o miłości Boga do ludzi.

  Wyróżniono natomiast:

    1. Szkołę Podstawową nr 6 w Nowej Rudzie – za typowy spektakl herodowy „Do szopki”.
    2. Niepubliczną Szkołę Podstawową ŚSOO „Bliżej Dziecka” w Świdnicy – za humorystyczny, uwspółcześniony scenariusz nawiązujący do kwintesencji świąt Bożego Narodzenia, gdzie wiara, nadzieja i miłość zmieniają zachowania w rodzinie.
    3. Szkołę Podstawową nr 6 w Świdnicy – za wykorzystanie własnych pomysłów w realizacji przedstawienia.
    4. Szkołę Podstawową nr 4 w Świdnicy – za kolędowy koncert w z Trzema Królami w tle.

  W grupie instytucji kulturalnych i dorosłych nagrodzono: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy – za przypomnienie spektaklem, że przyjście Boga na świat  jest wyjątkowym wydarzeniem dla każdego człowieka, pod warunkiem, że Bóg rodzi się w sercach.

  Wyróżniono natomiast:

    1. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ząbkowicach Śląskich – za „Opowieść Wigilijną”  w formie teatru tańca i pantomimy, w bogatej choreografii i przy nastrojowej muzyce.
    2. Bajkową Świtę” ze Świdnicy – za spontaniczność i współpracę przy realizacji jasełek przez występujące nauczycielki z Przedszkola „Bajkowy Domek”.
    3. Teatrzyk Obrzędowy „Tradycja” z Bystrzycy Górnej za spektakl kolędniczy „Koza, kozucha nikogo nie słucha” pełen humoru i integrację pokoleniową występujących.
    4. Fundację Pomocy Biednym Dzieciom UT UNUM SINT – za bogatą scenografię i zaangażowanie wykonawców w przekazywanie treści nowiny o narodzinach Pana.

  Przyznano również nagrody indywidualne:

    1. Piotrowi Kukli za rolę gazeciarza, z przedszkola „Europejska Akademia Dziecka”.
    2. Piotrowi Koszałkowskiemu za rolę Heroda ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowej Rudzie.
    3. Gustawowi Ferusiowi za rolę Diabła z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŚSOO „Bliżej Dziecka” w Świdnicy.
    4. Milenie Nortkiewicz i Gabrieli Wąsik za role Aniołków ze Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy.
    5. Cyntii Rozwałce za rolę Rockendrolowej zakonnicy z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.
    6. Natalii Jakubczak-Kowalonek, solistce z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.
    7. Zofii Bekas za rolę Anioła z mieczem ze Świetlicy Wiejskiej w Burkatowie.
    8. Natalii Szabuni solistce z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Świdnicy.
    9. Maciejowi Buchmanowi  za rolę Lucyfera ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy.
    10. Aleksandrze Imirowicz za rolę Kuszącego Diabła z „Bajkowej Świty” ze Świdnicy.
    11. Szymonowi Antonowiczowi za rolę Heroda z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.
    12. Stanisławowi Ostafińskiemu, soliście z PSOUU Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza” i Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Świdnicy.
    13. Marcie Lurce, solistce z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy.
    14. Karolowi Walczakowi za rolę narratora z Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka” w Świdnicy

  W piątek o godz. 17.00 w trakcie gali wręczono nagrody wszystkim docenionym, a o występ finałowy poproszono Szkołę Podstawową nr 105 ze Świdnicy. Wszystkim laureatom gratulujemy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół