• facebook
 • rss
 • Bielawa zgarnęła prawie wszystko

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 14.01.2018 18:20

  W zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka i parafię pw. Narodzenia NMP w Lądku-Zdroju kolędowaniu w trzech kategoriach wiekowych wystąpiło 124 uczestników. Większość nagród przypadła mieszkańcom powiatu dzierżoniowskiego.

  Z Bielawy, Międzylesia, Domaszkowa, Ołdrzychowic i innych miejscowości diecezji do lądeckiego kinoteatru 13 stycznia zjechały schole, chóry, jak również reprezentacje przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

  Jury, w którego składzie zasiedli: proboszcz ks. Aleksander Trojan, prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka oraz muzyk Radosław Stępiński, wyłoniło z grona uczestników największe talenty. W kategorii do lat 6 na podium znaleźli się: Agnieszka Letniowska z parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie, Maja Cendrowicz i Natalia Kubiak z tej samej parafii, które zajęły drugie miejsce. Trzecie natomiast przyznano ex aequo Dawidowi Muszyńskiemu i Wojciechowi Sztafińskiemu, reprezentującym Szkołę Podstawową w Lądku-Zdroju.

  W starszej grupie wiekowej całe podium zajęły dziewczyny z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, z których Ewelina Woźniak zajęła pierwsze miejsce, Natalia Skwarek - drugie, a Alicja Czajkowska - trzecie.

  W rywalizacji scholi, zespołów i chórów na I miejscu znalazła się schola Duże Ave ze wspomnianej już bielawskiej parafii wraz z zespołem Fantazja Studia Piosenki "Fart". Drugie miejsce przypadło małej wersji scholi z parafii pw. Wniebowzięcia NMP, a trzecie - zespołowi Urwisy z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu.

  Jury, na którego czele stała znana klawesynistka i dyrektor artystyczny, przyznało również Grand Prix duetowi Alicji Czajkowskiej i Natalii Szkwarek ze Studia Piosenki "Fart", które wykonały "Gore gwiazda Jezusowi".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół