Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Nie musisz mieszkać w ruderze

O remoncie codzienności, ojcu Pio i o własnych doświadczeniach z brakiem czasu opowiada ks. Eugeniusz Ploch z diecezji opolskiej.

Ks. Przemysław Pojasek: W czasie dnia skupienia dla kapłanów wspominał Ksiądz o rekolekcjach dla małżeństw zatytułowanych „Remont małżeński”. Skąd taki pomysł i jakie są owoce tych rekolekcji?

Ks. Eugeniusz Ploch: Pomysł zrodził się już 10 lat temu po rekolekcjach Oazy Rodzin, na które zaprosiły mnie małżeństwa z Domowego Kościoła. Kilka par z Opola chciało się wspólnie spotykać na modlitwie. Początkowo chciałem, żeby ochłonęli, ale po pół roku uległem ich prośbie i zaprosiłem do kaplicy duszpasterstwa akademickiego. Szybko zrodziła się inicjatywa, by zrobić rekolekcje otwarte, nie tylko dla Ruchu Światło–Życie. Zorganizowaliśmy je po raz pierwszy w Adwencie. Sama nazwa też jest ciekawa. Skojarzenie dla wielu ludzi jest takie, że trzeba być w kryzysie, żeby pójść na „remont małżeński”, choć z biegiem lat to się zmienia. Kiedyś jedna z osób naszej „ekipy remontowej”, spotykającej się co miesiąc, postanowiła wyjaśnić to pojęcie i pamiętam, że mówiła o tym, że nie trzeba mieszkać w ruderze, żeby zrobić remont, wystarczy chcieć coś zmienić, odświeżyć.

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy