Nowy numer 16/2018 Archiwum

Studenci z całego świata na sali rozpraw w Krzyżowej

Od 3 do 8 kwietnia w Krzyżowej odbyła się kolejna edycja projektu Model International Criminal Court (MICC) University. Biorący w nim udział studenci z całego świata symulowali procesy Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.

Uczestnicy projektu wcielają się w rolę sędziów, prokuratorów oraz obrońców i przeprowadzają symulację procesów sądowych. W ramach zespołów studenckich omawiane są hipotetyczne przypadki zbrodni wojennych, począwszy od zarzutów prokuratorskich, a skończywszy na negocjacjach dotyczących wypłaty odszkodowań ofiarom.

W ramach projektu studenci tworzą również zespół prasowy, który śledzi negocjacje w MICC i tworzy raport z informacjami na temat aktualnych problemów związanych z prawami człowieka. Ustalenia te są prezentowane na koniec projektu w formie gazety i podczas konferencji prasowej.

Podczas pięciodniowego programu, symulacja jest połączona z sesjami szkoleniowymi i seminariami poświęconymi aktualnym tematom międzynarodowego prawa karnego i praw człowieka. Projekt MICC ma na celu promowanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, a także sprzyja rozpowszechnianiu wiedzy o prawach człowieka.

Więcej na stronie internetowej projektu: www.model-icc.org. Organizatorem projektu jest stowarzyszenie Kreisau-Initiative e.V., a partnerem wydarzenia jestFundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma