Gryfy w dobrych rękach

xrt

publikacja 27.10.2012 12:27

26 października rozstrzygnięto kto zasługuje na wyróżnienie za swoją działalność gospodarczą. Galę Świdnickich Gryfów uświetniła Hanna Banaszak.

Gryfy w dobrych rękach Roman i Irena Trzciński są aktywnymi społecznikami oraz zaangażowanymi parafianami wspólnoty pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy. roman tomaszczuk/gn

Wśród laureatów tegorocznej edycji Świdnickich Gryfów są także przyjaciele naszego tygodnika. 

Gospodarcza debata, wywiad Forbesa, wyróżnienia dla „Nestorów biznesu” i wreszcie gala wręczenia nagród „Świdnickiego Gryfa” dla najlepszych firm – tak przebiegło piątkowe, 26 października, święto przedsiębiorczości w Świdnicy. Rozpoczęło się przed południem konferencją w Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, poświęconą szansom rozwoju przedsiębiorczości na przykładzie firm rodzinnych. Gościem specjalnym święta przedsiębiorczości w Świdnicy był znany ekonomista prof. Krzysztof Rybiński, były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego, a obecnie rektor Uczelni Vistula, który wziął również udział w „Wywiadzie Forbesa” podczas wieczornej gali. Rozmowa poświęcona była trendom gospodarczym i ich wpływowi na regiony i lokalną przedsiębiorczość.

Na drugą część gali zaplanowano uroczyste wręczenie najważniejszych nagród gospodarczych w Świdnicy – Gryfów.

– Tak liczna obecność gości podczas gali udowadnia, że w Świdnicy dzieje się coś wyjątkowego. Pokazujemy sukcesy firm od tych najmniejszych – jednoosobowych, po te największe. Świdnicę i jej mieszkańców wyróżnia optymizm i przedsiębiorczość, za co należą się podziękowania. Symbolem słowa dziękuję są właśnie Gryfy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Nagrodzeni statuetką „Świdnickiego Gryfa”:

W kategorii „Sudecki produkt regionalny”: Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej za projekt edukacyjny „Miasto dzieci”, któremu to patronuje m.in. nasz tygodnik.

W kategorii „Dynamiczny rozwój firmy”:  THT Sp. z o.o. Systemy Opakowań Przemysłowych – jeden z wiodących producentów systemów opakowań, niedawno rozpoczął budowę nowej fabryki w świdnickiej podstrefie ekonomicznej WSSE „Invest-Park”.

W kategorii „Innowacyjność”: PHU STEP Robert Zawalich – producent farb wodnych (powłok wodorozcieńczalnych) stosowanych do wszelkiego rodzaju metali, wagonów kolejowych, ogrodzeń, pokrycia dachówek.

W kategorii „Firma społecznej odpowiedzialności biznesu”: Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.– świdnicki sklep dba nie tylko o swoich pracowników i klientów, ale również angażuje się w projekty realizowane na rzecz społeczności lokalnej. Świadczą o tym m. in. zorganizowane w 2011 roku akcje „Podatek za pisanki” i „Dach nad głową”. Placówka wspiera również anonimowo mieszkańców Świdnicy w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, udzielając im pomocy rzeczowej.

W kategoria „Najlepszy debiut gospodarczy”: BIO-WAT Sp. z o.o. – w Świdnicy działa w pełni zautomatyzowana i bezpieczna dla środowiska naturalnego bioelektrownia. Jest to pierwsza rolnicza bioelektrownia w Polsce, ma unikatowy charakter i wskazuje kierunek rozwoju energetyki odnawialnej tzw. energii zielonej. Powstała w lipcu 2011 roku.

O nagrodach w kategorii „Wybitna osobowość” osobiście decyduje Prezydent Świdnicy. W tym roku uhonorowano dwie osoby: Irenę Trzcińską – współwłaścicielkę Cukierni „Romena”, która oprócz pracy zawodowej aktywnie działa w organizacjach branżowych i zawodowych oraz Eugeniusza Kępę – właściciela Cukierni „Kasia”, który oprócz prowadzenia firmy od początku angażuje się w charytatywną pracę na rzecz dzieci. Oboje Państwo są wiernymi czytelnikami Gościa Niedzielnego. 

Swojego Gryfa przyznali również sami świdniczanie, głosując w kategoriach „Najlepszy pracodawcy w Świdnicy” oraz „Najlepsza obsługa klienta”.

Za „Najlepszego pracodawcę w Świdnicy” uznano „Cafe Fosa”. Według głosujących „Najlepszą obsługą klienta” może poszczycić się świdnickie kino „Cinema 3D”.

Podczas wieczornej gali wystąpili: Formacji Tańca Nowoczesnego oraz Paulina Lenda z akompaniamentem gitarzysty Piotra Krakowskiego. Gwiazdą koncertu finałowego była Hanna Banaszak z zespołem.