Nowy numer 33/2019 Archiwum

Nie musisz być bezradny

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna cykl spotkań warsztatowych dotyczących sposobów wspierania osób cierpiących.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy organizuje spotkanie dotyczące pomocy osobie cierpiącej na zaburzenia otępienne (np. zaburzenia pamięci  lub innych funkcji poznawczych). Pierwsze takie spotkanie odbyło się 12 września w siedzibie Domu Dziennego Pobytu „Przystań” przy ul. Saperów 27. Dom ten jest szczególnym miejscem, gdzie ludzie opuszczeni, samotni lub po prostu mający wolny czas znajdują fachową opiekę i wsparcie ze strony pracowników ośrodka. Podczas zajęć terapeutycznych osoby w podeszłym wieku mają okazję przełamywać bariery społeczne, własne zahamowania w kontaktach z innymi, rozwijać swoje talenty. Nie dziwi zatem, że właśnie tutaj zorganizowano szkolenie na temat pomocy chorym.

Spotkanie ma na celu wzbogacenie wiedzy oraz wymianę doświadczeń z osobami, które sprawują na co dzień opiekę i udzielają wsparcia chorym. Ważne jest i to, że spośród osób zainteresowanych wsparciem psychospołecznym zostanie utworzona grupa wsparcia, która będzie się spotykać co najmniej raz w miesiącu.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniach pracownicy MOPS zapraszają do kontaktu osobistego bądź telefonicznego: Natalia Bryg, psycholog MOPS  (ul. Franciszkańska 7), tel. (74) 853 34 00 lub 728 415 297.

Planowane terminy kolejnych spotkań: 17 października, 14 listopada, 12 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL