Nowy numer 33/2019 Archiwum

Muzyka w służbie życiu

Do tej pory troszczyli sie o kulturę gry i piękno liturgii, teraz pamiętają także o niepełnosprawnych.

Muzyka w służbie życiu   Siostry marianki z Piszkowic swoją miłością przekonują świat, że głęboko upośledzone dzieci mają prawo do życia Ks. Roman Tomaszczuk/GN "Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowy charytatywny koncert organowy w najbliższą niedzielę 27 stycznia 2013 roku o godzinie 19.30 w kościele św. Józefa w Świdnicy" – zapowiadali kilka tygodni wcześniej i dotrzymali słowa.

– Chcemy wspierać bieżące działania placówki opiekuńczo-leczniczej w Piszkowicach, w której opieką objętych jest 50 dzieci z całej Polski – wyjaśniają Zuzanna i Maciej Batorowie, świdniccy organiści i propagatorzy kościelnej kultury muzycznej w regionie. – Tą charytatywną imprezą zamierzamy zapoczątkować stałą akcję wspierania ośrodka – podkreślają.

Według szacunków, bieżące potrzeby placówki oscylują wokół kwoty 100 tys. zł. Jego działalność wymaga wsparcia w przestrzeniach niefinansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia takich, jak: ogrzewanie, remonty, przygotowanie miejsc wypoczynku dla dzieci oraz stałe doskonalenie pracowników i wolontariuszy, dbanie o wysoką jakość sprzętu rehabilitacyjnego oraz utrzymanie go w sprawności.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Piszkowicach działa od 100 lat, prowadzi go Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej z prowincji wrocławskiej przy współpracy świeckich pracowników i wolontariuszy z Kotliny Kłodzkiej. Dzieci przebywające w tym domu są w ogromnej większości pozbawione opieki rodziców, osierocone lub porzucone przez rodziny, które nie potrafią unieść ciężaru opieki nad głęboko upośledzonymi, którzy – z uwagi na stopień upośledzenia – wymagają wysokospecjalistycznej opieki medycznej oraz stałej rehabilitacji. W piszkowickim domu dzieci, które dla współczesnego świata są tylko ciężarem i które można zabijać w majestacie prawa, jeśli tylko w okresie prenatalnym rodzice dowiedzą się o ich upośledzeniu, znalazły w ramionach marianek nie tylko dobrą i mądrą opiekę, ale też miłość i wielką troskę o ich los.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL