Trzy etapy głoszenia

Duszpasterstwa młodzieży parafii Ziemi Kłodzkiej mają ciekawą propozycję dla młodych z całej diecezji.

Zanim jednak młodzi spotkają się 23 marca w Kłodzku wokół biskupa, ks. Dominik Wargacki, diecezjalny duszpasterz młodzieży proponuje dzień modlitwy "Młodzi za młodych". 

"W sobotę 16 marca, w jedności kościoła diecezjalnego, prosić będziemy Pana Boga o szczególne błogosławieństwo i umocnienie wiary dla młodego pokolenia, które jak mówił bł. Jan Paweł II ma być naszą szczególną przyszłością. Zachęcam do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. w intencji młodych oraz do przeprowadzenia np. adoracji Najświętszego Sakramentu, Apelu Jasnogórskiego czy Godziny Miłosierdzia z udziałem młodzieży" – napisał zwracając się do wszystkich duszpasterzy i katechetów w diecezji.

Ks. Dominik zachęca także do włączenia w tę akcję formacyjną młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz tę, która  tydzień później, 23 marca, weźmie udział w diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Kłodzku.

Ramowy program spotkania 23 marca:

Data i miejsce: 23 marca (sobota), od 9.30 do 15.30, w Kłodzku, na Hali Sportowej OSiR (ul. Kusocińskiego 2) i w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Cel: Hasłem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Rio są słowa z Ewangelii wg św. Mateusza – „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. W przeżywanym Roku Wiary warto uświadomić sobie, że jako wierzący uczestniczą w swoistej „sztafecie wiary”, dlatego wiary nie można zatrzymać dla siebie, ale trzeba ją przekazać dalej. Jednak aby było to możliwe, konieczne jest doświadczenie wiary żywej, wyrażającej się we wspólnocie Kościoła, stąd  tegoroczny Dzień Młodzieży będzie miał trzy etapy: na hali sportowej uczestnicy doświadczać będą wspólnoty i radości wiary; podczas Drogi Krzyżowej ulicami miasta dadzą świadectwo swej wiary; a w kościele przez sakrament pokuty i Eucharystię pragną nabrać siły do przekazania tego, czego doświadczyli w tym dniu innym.

Program: 9.30 – Recepcja (zgłoszenie grup, uczestnicy otrzymują identyfikatory); 10.00 – spotkanie ewangelizacyjne; 12.00 – zawiązanie wspólnoty – Diakonia Effatha – wprowadzenie w treść i cele spotkania – film reklamowy i koncert ewangelizacyjny – uwielbienie przez śpiew, świadectwa, umieszczenie zdjęć osób, które przekazały nam wiarę na planszach,
 konferencja – ks. Marcina Dolaka,
 pantomima ewangelizacyjna,
 posiłek. Potem Droga Krzyżowa ulicami miasta; 13.30 – w kościele: złożenie kartek z imionami osób przy krzyżu Światowych Dni Młodzieży, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do sakramentu pokuty, Msza św., posłanie – przekazanie młodzieży kartek z cytatami z Pisma św. i zapalonych świec (symbol wartości, które mają przekazać osobom mającym trudności z wiarą).

Uwaga: W ramach przygotowania: każdy uczestnik przywozi ze sobą zdjęcie osoby, którą uważa za swojego „ojca w wierze” – kogoś, kto przekazał mu wiarę. Na otrzymanej kartce zapisuje zaś imię osoby, którą dobrze zna, a która to osoba ma różnorakie trudności w wierze. – W intencji tych osób będziemy się modlić w czasie spotkania – jednym dziękując za przekazanie wiary, a dla drugich prosząc o łaskę wiary. Im też należy po powrocie dać świadectwo o tym, czego doświadczyło się w czasie spotkania – wyjaśniają duszpasterze z kotliny.
 Koszt udziału każdego uczestnika: 3 zł. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..