Nowy numer 47/2020 Archiwum

Debiut, tym razem gospodarczy a nie muzyczny

Maciej Bator, znany w Świdnicy pedagog i muzyk decyduje się na otwarcie Akademii Dobrej Muzyki.

Debiut Gospodarczy to konkurs ogłaszany od 9 lat przez UM Świdnica, promujący przedsiębiorcze postawy wśród młodych ludzi, edukację na temat prowadzenia działalności gospodarczej, kreatywne myślenie jak również kreowanie wizerunku Miasta Świdnicy – Miasta młodych biznesmenów.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby, które w dniu przystępowania do konkursu: ukończyły 18 lat a nie przekroczyły 30 roku życia; nie pozostają w stosunku pracy, zarówno zarejestrowani jak i nie zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy po raz pierwszy uruchamiają działalność gospodarczą; będą prowadziły działalność gospodarczą na terenie Gminy Miasto Świdnica i składały roczne rozliczenie do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Świdnicy, który będzie właściwym organem do spraw rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

O nagrody w ramach „Debiutu” walczyło w tym roku osiem osób, sześć spośród nich  znalazło się w ścisłym finale i 25 listopada, przed komisją konkursową i publicznością zaprezentowały swój pomysł na biznes. Ostatecznie wybrano i nagrodzono trzy projekty.

Decyzją komisji konkursowej przyznano trzy równorzędne nagrody, które zróżnicowane są kwotami ze względu na różne koszty zrealizowania projektu:

• 15 tys. zł otrzymała Marta Trzeciak na realizację "Friendly-Fizjo" – firmy, która będzie prowadziła działalność fizjoterapeutyczną na rzecz dzieci i młodzieży,

• 15 tys. zł otrzymał Maciej Bator na realizację projektu "Akademii Dobrej Muzyki", która ma się zająć edukacją i popularyzacją aktywności muzycznych,

• 30 tys. zł otrzymała Maarit Wicińska na utworzenie "Salonu fińskiego" – miejsca, gdzie popularyzowana będzie fińska kultura, będzie można nauczyć się języka fińskiego, a także rozwinąć kontakty biznesowe.

– Muzyka otacza nas codziennie, słuchamy jej często nieświadomie, w domu, na ulicy – przekonywał w swojej prezentacji Maciej Bator, świdnicki organista, ceniony pedagog. – Kto zrozumie jak wiele daje żywe obcowanie z muzyką ten nigdy nie pozostanie na nią obojętny. Daje ona siłę w trudnych momentach, podnosi na duchu a także poprawia koncentrację i wydajność w pracy. Chciałbym by każdy z państwa mógł się o tym przekonać, stąd mój pomysł na biznes autorska instytucja szkolnictwa muzycznego "Akademia Dobrej Muzyki" – mówił do ludzi w różnym wieku i dodawał – Zarówno muzyka profesjonalna jak i amatorska może być na dobrym poziomie. Proponowana przeze mnie oferta to odpowiedź na społeczne zapotrzebowanie. W ofercie akademii znajdzie się nauka gry na instrumencie (np. fortepian, organy, skrzypce, gitara, flet, trąbka) z możliwością wyboru czy chcemy uczyć się teorii muzyki czy nie. Obowiązkowe przedmioty teoretyczne w szkołach odstraszają wielu potencjalnych uczniów. Chętni będą mieli oczywiście dostęp do tych zajęć stosownie do poziomu i zapotrzebowania; także jako korepetycje, a więc zajęcia indywidualne – zachęcał do oddania głosu na swój projekt – skutecznie. 

Więcej o pomyśle Macieja Batora w papierowym wydaniu z dnia 8 grudnia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama