Nowy numer 21/2018 Archiwum

W piątek pogrzeb społecznika ze Świdnicy

W poniedziałek wieczorem, po kilkumiesięcznej chorobie, zmarł człowiek, który nieraz gościł na naszych łamach.

Lucjan Momot – emerytowany nauczyciel, publicysta w pierwszej połowie lat sześćdziesiątych piszący w Kolumnie Studenckiej „Gazety Robotniczej”, później publikujący we „Wrocławskim Tygodniku Katolików”, w „Pracach Literackich”, „Kierunkach”, „Litterariach”, „Życiu Literackim” i w „Słowie Powszechnym”.

Wychowawca Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy, swoje doświadczenie pracy resocjalizacyjnej zawarł w dwóch tomach książki „Love cię Kaśka po drugiej stronie muru”. W książce udokumentowane zostały trudne losy młodzieży, często z rodzin patologicznych, zaniedbanej w procesie wychowawczym przez rodzinę czy ośrodki wychowawcze lub wręcz opuszczonej czy niechcianej. 

W ostatnich latach, już na emeryturze, zaangażowany bardzo mocno w ocalenie od zapomnienia wybitnego świdnickiego kapłana, ks. Dionizego Barana. „Swoją książkę biograficzną o prałacie zadedykowałem ks. Ludwikowi Sosnowskiemu, ponieważ wiem doskonale, jak wspaniałym opiekunem był on dla schorowanego prałata – mówił Lucjan Momot jeszcze trzy miesiące temu. – Moja książka jest owocem poszukiwań w archiwach, rozmów ze świadkami życia ks. prałata i jego najbliższymi”. 

Pogrzeb śp. Lucjana Momota odbędzie się w piątek, 3 stycznia. Najpierw o 7.30 w kościele NMP Królowej Polski w Świdnicy zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, natomiast o 12.00 odbędzie się obrzęd ostatniego pożegnania w kaplicy cmentarza parafialnego na ul. Brzozowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma