Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zagrali dla hospicjum i to z jakim efektem!

"Alchemia Teatralna" to nie tylko kultura dla młodzieży, dorosłych i dzieci, to także dobroczynność.

11 stycznia siedemnaścioro aktorów grupy dorosłych działających w ramach "Alchemii Teatralnej", programu edukacji teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, po raz piąty zaprezentowało najnowszy spektakl pt. "Nasza klasa III be" w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego. – Historia szkolnych przygód Mikołajka interesuje także dzieci, co jest dla nas bardzo ważne, taki był zamysł tego przedsięwzięcia – komentuje Halina Szymańska, koordynatorka projektu.

Tym razem przedstawienie zostało dedykowane Towarzystwu Przyjaciół Chorych "Hospicjum", które prowadzi hospicjum domowe. Całkowity dochód z biletów został przekazany na rzecz hospicjum. Dodatkowo widzowie wsparli towarzystwo datkami w wysokości 1300 zł. 

– W ubiegłym roku graliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale gdy ze strony ks. Romana padła propozycja, żebyśmy zagrali dla hospicjum domowego, zgodziliśmy się z tym pomysłem bardzo chętnie – zaznacza Halina Szymańska. – Faktycznie wspieranie konkretnej lokalnej inicjatywy to jeszcze efektywniejsza pomoc.

Spektakl jest piątym tytułem zrealizowanym przez grupę amatorów, którzy zawodowo zaangażowani są w zupełnie inne dziedziny życia. Z tej okazji Elżbieta Dudziak podarowała aktorom rocznicowy tort. W związku z popularnością spektaklu wszystko wskazuje na to, że przedstawienie zostanie zagrane jeszcze raz. Prawdopodobnie w lutym. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama