- Niektórzy mają problem z tym, że tak wielu diabłów i szatanów zostało zauważonych, ale to przecież zupełnie jak w życiu - mówi Halina Szymańska.
Jury wyróżniło (nagrody rzeczowe):
W grupie przedszkolnej: Przedszkole Miejskie nr 6 w Świdnicy. Spektakl "Dziecięce prośby" – za bogatą scenografię i prezentację różnorodnych tańców narodowych wokół Jezusowego żłóbka; Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy. Spektakl "Opowieść obłoczka o Bożym Narodzeniu" – za dynamiczną grę aktorską połączoną z radosnym śpiewem kolęd i pastorałek oraz Społeczne Przedszkole "Akademia Przedszkolaka". Grupa Smerfów. Spektakl "Droga do Betlejem" – za tańce, śpiewy i kolorowe stroje.
W grupie dzieci z gimnazjum i szkół podstawowych: Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Spektakl "Betlejemskie Narodzenie" – za wokalną stronę prezentacji; Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy. Spektakl "W drodze do Betlejem" – za przekazanie najważniejszych aspektów bożonarodzeniowych poprzez zgrabną humorystyczną akcję sceniczną oraz Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy. Spektakl "Razem" – za zaangażowanie w stworzeniu kreacji postaci jasełkowych i podkreślenie faktu, że wszyscy powinniśmy czerpać radość z narodzin Jezusa.
W grupie mieszanej (dzieci, młodzież i dorośli) z instytucji kulturalnych i fundacji): Świetlica Wiejska w Bystrzycy Górnej. Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja". Spektakl "Piekło i niebo przed sobą macie" – za połączenie elementów pantomimy z typową grą kolędniczą i włączenie fragmentów muzyki klasycznej w tajemnicę cudu Boskiego Narodzenia; Młodzieżowy Dom Kultury. Grupa "Pauza". Spektakl "Nadzieja dla świata" – za egzystencjalną zadumę nad istotą Bożego Narodzenia przedstawioną w formie pantomimy; Parafia św. Andrzeja Boboli w Świdnicy. Spektakl "Ocalić Jezusa" – za przedstawienie z udziałem wielu pokoleń uczestników, integrujące parafian z różnych środowisk wraz ze swoim kapłanem oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie – za zaprezentowanie historii i śpiewu pięknych popularnych polskich kolęd – wyróżnienie Przewodniczącej Jury.