Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nie ma miejsc - jest radość

Wystarczy dobry program, dobry temat i znakomici goście, a o komplet uczestników nie trzeba będzie się martwić.

Ks. Krzysztof Ora - pomysłodawca i główny organizator Forum Ewangelizacyjnego w Świdnicy   Ks. Krzysztof Ora - pomysłodawca i główny organizator Forum Ewangelizacyjnego w Świdnicy ks. Roman Tomaszczuk /GN Brak wolnych miejsc – taka informacja pojawiła się na ogłoszeniu o warunkach uczestnictwa w Forum Ewangelizacyjnym organizowanym 22 marca przez Wydział Duszpasterski. – Sala Klubu "Bolko" została wypełniona po brzegi, jest to dla nas, organizatorów wielka radość – komentuje ks. Krzysztof Ora. 

Forum odbędzie się pod hasłem: "Wierzę w Syna Bożego – Jezus to wszystko, a nie wszystko jedno", a słowami przewodnimi spotkania jest cytat z 1 Listu do Koryntian: "Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii", słowa bł. Jana Pawła II: "Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości", i papieża Franciszka: "Kościół rozszerza się nie przez prozelityzm, ale »przez przyciąganie«”.

Goście forum

  • Bp Grzegorz Ryś – doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie historii, biskup pomocniczy i wikariusz generalny arcybiskupa metropolity krakowskiego, przewodniczy Zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski i Sekretariatowi ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Krakowskiej.
  • Ks. Artur Godnarski – odpowiedzialny za Przystanek Jezus, wspólnota św. Tymoteusza z Gubina; sekretarz zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski.
  • Ks. Piotr Wawrzynek – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Piotra i Pawła i pasterz wspólnoty "Dom na skale" we Wrocławiu.
  • S. Wirginia Lidia Mielcarek OP – dominikanka, koordynator Szkoły Nowej Ewangelizacji Świętej Rodziny, katechetka młodzieży, odpowiedzialna za wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca w Kłodzku, inicjatorka Eucharystii Jedności w diecezji świdnickiej.
  • Dariusz Trętowicz – Fundacja na rzecz "Cogito Ergo Credo", zaangażowany w powstawanie Międzynarodowej Platformy Cyfrowej dla Nowej Ewangelizacji – NubesDei.org; członek wspólnoty św. Tymoteusza z Gubina.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma