Obecność Pana w tajemnicy Eucharystii, przejmująca muzyka i modlitewna animacja poruszały do głębi, przywoływały wspomnienia, mobilizowały do duchowej pracy.
"Dla Jego bolesnej Męki, miej miłosierdzie dla nas i świata całego" - i tak 50 razy. Czemu?
- Bo św. Jan Paweł II to papież miłosierdzia, ale i człowiek miłosierdzia; bo przekonał mnie do regularnej spowiedzi i Komunii św.; nauczył mnie żyć z moimi ograniczeniami, z moją biedą i w moim cierpieniu widzieć szansę na spotkanie z Bogiem - to komentarze wiernych, którzy wzięli udział we Mszy św. i czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem w Sanktuarium Relikwii Krzyża św. w Wałbrzychu-Podzamczu.
Modlitwę przygotowali księża: Paweł Kilimnik, Daniel Rydz i Andrzej Paraciej, natomiast o muzykę podczas modlitwy zadbał zespół młodzieżowy.
- Miałam łzy w oczach, bo przypomniała mi się nasza pielgrzymka do Rzymu i spotkanie z Janem Pawłem II. Spotkałam w swoim życiu świętego, to naprawdę poruszające - mówi Magdalena, a jej koleżanka, dodaje. - Ja przyszłam, kiedy w "Wiadomościach" powiedzieli, że Polacy czuwają w Rzymie, że się modlą... Pomyślałam, że nie mogę być tylko widzem tych wydarzeń, dlatego ubrałam się i przyszłam na czuwanie.
Dla wielu wiernych biorących udział w modlitwie w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego, ważnym elementem spotkania, był ogień "Kanonizacyjnej Iskry miłosierdzia", jej płomień pozwalał jeszcze mocniej przeżywać jedność we wspólnocie Kościoła.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.