Maryję powitano w Kostrzy a pożegnano w Gniewkowie.
Parafię tworzy sześć wiosek z których wierni gromadzą się w dwóch kościołach. Zarówno parafialny jak i filialny (w Kostrzy) odwiedza podobna liczba mieszkańców, ok. tysiąca. Dlatego proboszcz nie mógł postąpić inaczej jak zaprosić Maryję i do Gniewkowa i do Kostrzy. Dzięki temu frekwencja podczas rekolekcji peregrynacyjnych była bardzo dobra.
Było jeszcze coś, co zaważyło o dobrym przyjęciu przez parafian tego świętego czasu: to fakt, że peregryncja była wpisana w misje święte. Głosił je o. Jan - to ważne, bo w odczuciu nie tylko proboszcza, ale także wiernych, franciszkanin ma wyjątkowy dar oratorski. – Mówi jasno, dosadnie i głęboko – wyrokują. Zresztą księża, którzy spowiadali w trakcie misji fatimskich przekonali się, że orędzie o nawróceniu i pokucie, szybko zaczęło kruszyć serca wiernych.
Gdy na koniec odczytywany byl akt oddania parafii pod opiekę Matki Bożej, w wielu oczach szkliły się łzy. Parafianie przez tydzień chodzenia w świetle Bożego słowa, dostrzegali bowiem w nawiedzeniu nie tylko pobożną akcję, ale prawdziwą łaskę obecności Matki Bożej.
Fakty i liczby
Data nawiedzenia: 4 - 8 marca 2015 r.; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFM Conv; proboszcz: ks. Konrad Poleszak; Maryję witali: rodzice - Krystyna Chmielowiec i Andrzej Baran a w imieniu młodych - Sebastian Sukiennik i Dominika Zdziebło.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.