Nowy numer 21/2018 Archiwum

Puchar do Kłodzka i do Bielawy

Chociaż zimno, ale przynajmniej słonecznie, zresztą biegając za piłką, można się było rozgrzać.

2 maja w Strzegomiu odbył się już po raz siódmy Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej o Tytuł Mistrza Diecezji Świdnickiej. Organizatorem turnieju była diecezja świdnicka oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. – Celem zawodów było promowanie wśród ministrantów i lektorów zasad gry "fair play" jako gracz i kibic; poza tym popularyzacja piłki nożnej oraz propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego wśród ministrantów, lektorów i ceremoniarzy – mówi ks. Krzysztof Ora, diecezjalny duszpasterz LSO.  

Po Mszy św., której przewodniczył bp Adam Bałabuch, zawodnicy i ich opiekunowie przeszli na boiska strzegomskiego OSiR-u. Zawody oficjalnie otwarli bp Adam Bałabuch, ks. Marek Żmuda, proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela Świata w Strzegomiu, oraz Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia. 

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: senior (szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna – wystąpiło 10 drużyn) oraz  junior (szkoła podstawowa – 8 drużyn). 

– W pierwszym etapie turnieju drużyny podzielone zostały na grupy, w których rozgrywane były mecze w systemie "każdy z każdym". Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegrane spotkanie 0 pkt. Z każdej grupy do drugiej fazy przechodziły drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w swoich w grupach. W sumie w fazie grupowej rozegrano 32 mecze – wyjaśniają organizatorzy. 

W drugim etapie zespoły grały systemem pucharowym. – Poziom umiejętności był wyrównany, nie brakowało emocji, rywalizacja była zacięta do ostatnich sekund meczów, nie brakowało również dogrywek i rzutów karnych – komentuje ks. Krzysztof Ora. – W historycznym finale seniorów dopiero w 13. rzucie karnym rywalizacja została rozstrzygnięta. 

Klasyfikacja końcowa juniorów: 

  • I miejsce – parafia. pw. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO w Kłodzku
  • II miejsce – parafia pw.  ŚWIĘTEJ KATARZYNY w Nowej Rudzie-Słupcu
  • III miejsce – parafia pw. KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO w Dzierżoniowie                  
  • IV miejsce – parafia pw. ŚWIĘTEJ JADWIGI w Ząbkowicach Śląskich

Król Strzelców: PIOTR MIKOSA (11 bramek)

Najskuteczniejszy Bramkarz: ALEKSY MARTEWICZ

Klasyfikacja końcowa seniorów:

  • I miejsce – parafia pw. WNIEBOWZIĘCIA NMP w Bielawie
  • II miejsce – parafia pw.  BOŻEGO CIAŁA w Międzylesiu
  • III miejsce – parafia pw. ŚWIĘTEJ KATARZYNY w Mysłakowie
  • IV miejsce – parafia pw.  MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ w Kłodzku              

Król Strzelców: JAKUB CZTERNASTEK (9 trafień)

Najskuteczniejszy Bramkarz: MAKSYMILIAN KANTOR

Na zakończenie turnieju odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy, nagrody oraz statuetki wręczali: zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski, diecezjalny duszpasterz ministrantów – ks.Krzysztof  Ora oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu – Grzegorz Luszawski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma