Kończy się Jerycho Różańcowe w Nowej Rudzie-Słupcu. Już za kilka dni ruszy w Nowej Rudzie-Drogosławiu i Wałbrzychu. Całodobowe modlitwy różańcowe wzorowane są na wydarzeniach opisywanych w księdze Jozuego.
Jerycho Różańcowe to nieustanna tygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu dostępna dla wszystkich wiernych. Jak przekonują osoby które brały w nim udział, modlitwa ta przynosi zawsze więcej owoców niż się spodziewamy.
Pierwsze Jerycho zostało zdobyte przez Izraelitów dzięki posłuszeństwu woli Bożej. Izraelici przez siedem dni obchodzili z Arką i modlitwą mury biblijnej, nigdy niezdobytej twierdzy, które runęły siódmego dnia.
Drugie Jerycho, ale Różańcowe odbyło się na Jasnej Górze od 1 do 7 maja 1979 roku w intencji Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny i skruszyło mury komunizmu. Od tamtej pory idea Jerych Różańcowych rozchodzi się po całej Polsce.
Obecnie kończy się Jerycho w Nowej Rudzie-Słupcu, które trwało tam od 16 do 22 sierpnia. Wkrótce będzie można przyłączyć się do różańcowego szturmu w Nowej Rudzie-Drogosławiu od 30 sierpnia do 5 września i w Wałbrzychu od 8 do 14 września.
- Będziemy modlić się za Ojczyznę, diecezję i parafie, o deszcz łask Bożych - wyjaśniają prowadzący Jerycha, siostra Zofia Szczur i brat Jan Staszel.
Jerycho Różańcowe w Nowej Rudzie-Drogosławiu rozpocznie się 30 sierpnia o 12.00 Mszą św. w kościele św. Barbary i będzie prowadzone jako nieprzerwane, rotacyjne, siedmiodniowe czuwanie osób przed Najświętszym Sakramentem. Codziennie odprawiana będzie Msza św o 18.00, Różaniec, Koronka do Bożego o 15.00, Apel Jasnogórski o 21.00 i wiele innych modlitw.
- Naszą modlitwą chcemy wynagrodzić Panu Bogu za grzechy Polaków, narodów Europy i świata - tłumaczy ks. Stanisław Kasztelan, proboszcz parafii sw. Barbary. - Będziemy prosić o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła i Polski, o Triumf Niepokalanego Serca Maryi. Zanosić będziemy prośby o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin, parafii, miasta, diecezji i całej Ojczyzny. Zapraszam wszystkich, bo każdy może przyczynić się do ratowania grzeszników i powstrzymania zła oraz odpowiedzieć na prośbę Matki Bożej, by odmawiać Różaniec.