Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dwanaście par uczyło się dialogu małżeńskiego

Po raz pierwszy Anna i Piotr Rojkowie odpowiadali za przeprowadzenie rekolekcji.

Od pięciu lat istnieje Świdnicki Ośrodek Spotkań Małżeńskich, ruchu rekolekcyjnego wspierającego małżonków (sakramentalnych i niesakramentalnych) w trosce o rozwój relacji i więzi.

Anna i Piotr Rojkowie ze Świdnicy po raz pierwszy byli odpowiedzialni za przygotowanie, organizację i przeprowadzenie rekolekcyjnego weekendu, który odbył się w pallotyńskim domu rekolekcyjnym w Ząbkowicach Śląskich. Uczestniczyło w nim 12 par m.in. z Inowrocławia, Warszawy, Poznania, Bydgoszczy czy Sieradza. – Doświadczaliśmy bardzo mocno Bożego prowadzenia przez ten czas, jesteśmy zadowoleni z tego, że nasza służba została dobrze przyjęta przez uczestników spotkania o czym mówili na zakończenie rekolekcji. To dla nas istotne, bo odczytujemy to jako Boże umocnienie na drodze którą idziemy – komentują.

Czy było im trudno? – Owszem ale tylko na początku, ponieważ jedna para nie dojechała na czas i martwiliśmy się czy będą mogli wziąć udział w weekendzie a inna po raz drugi przeżywała rozdarcie z tego powodu, że żonie bardzo zależało na tych rekolekcjach a mąż w ostatniej chwili tchórzył i wycofywał się – wspominają Rojkowie. – Gdy sytuacje się wyjaśniły, bo spóźnieni dojechali a mąż skutecznie schowała się przed wszystkimi, rytm rekolekcji nie był już niczym mącony.

Prowadzących wspierały dwie pary animatorskie: Joanna i Artur Konikowscy z Żarowa oraz Robert i Teresa Jagielscy ze Szczawna-Zdroju. Obecni byli też dwaj kapłani: ks. Roman Tomaszczuk (współprowadzący) i o. Bogdan Waliczek, paulin (uczestnik).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma