Nowy numer 21/2018 Archiwum

Trasa zmierzona. Bieg w niedzielę

W niedzielę 12 czerwca odbędzie się w Kłodzku "II Bieg do Serca". To ewangelizacja i rekreacja w jednym.

Start nastąpi o 15.00 - Godzinie Miłosierdzia - na moście św. Jana w Kłodzku. Do wyboru trasy na 1 i 10 km. Po biegu modlitwa i koncert zespołu "40 i 30 na 70".

Organizatorom przyświeca idea krzewienia tradycji i kultury chrześcijańskiej, łączenie sportu i modlitwy, przybliżanie nauczania papieskiego oraz działania prorodzinne i wspierające wspólne spędzanie czasu. Nie bez znaczenia jest także popularyzacja biegania i promocja miasta Kłodzka.

Dla osób bardziej profesjonalnie podchodzących do biegania duże znaczenie ma fakt, że na początku czerwca przeprowadzono atestację trasy 10 km z Kłodzka do Ścinawicy.

- Biegacze wolą startować na dobrze zmierzonym dystansie i właśnie dlatego Gmina Miejska Kłodzko z burmistrzem Michałem Piszko na czele przychyliła się do próśb środowiska biegowego w Kłodzku - tłumaczy Jarosław Komorowski, organizator Biegu do Serca. - To może spowodować wzrost poziomu biegowego w regionie i zwiększenie zainteresowania tą najprostszą formą ruchu.

Uzyskanie atestu wymaga precyzyjnego zmierzenia. Dzięki temu czasy uzyskane podczas biegu będzie można porównywać   Uzyskanie atestu wymaga precyzyjnego zmierzenia. Dzięki temu czasy uzyskane podczas biegu będzie można porównywać Jarosław Komorowski Atesty tras przeprowadza się na całym świecie tak samo. Dzieje się to zgodnie z wytycznymi Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Maratońskich i Długodystansowych. Kłodzka atestowana trasa 10 km zaczyna się na Moście św. Jana i wiedzie Placem B. Chrobrego, ul. Armii Krajowej, ul. Czeską, Łukasińskiego, Nadrzeczną, Półwiejską - do Ścinawicy. Tam w punkcie wyznaczonym na stałe przez atestację (pomiędzy figurą Matki Bożej a przystankiem autobusowym) będzie miał miejsce nawrót i powrót do Kłodzka dokładnie tą samą trasą.

- Tę trasę będzie można wykorzystywać choćby podczas kolejnych edycji Biegu Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", czy podczas innych imprez biegowych, które mamy nadzieję, uda się zorganizować w naszym mieście - dodaje Jarosław Komorowski.

Zapisać się na II Bieg do Serca w Kłodzku można przez internet TUTAJ, a do środy, 8 czerwca, można to zrobić również w zakrystii kościoła jezuitów w Kłodzku. Przy zapisach należy podać datę urodzenia, imię, nazwisko, a w dniu Biegu odebrać nr startowy oraz podpisać orzeczenie (dzieci i osoby niepełnoletnie muszą przynieść zgodę rodziców lub opiekunów prawnych). Opłata wpisowa: 1 km - 10 zł, 10 km - 20 zł.

A tak było na Biegu do Serca rok temu. KLIKNIJ TU

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma