Nowy numer 2/2021 Archiwum

Trasa zmierzona. Bieg w niedzielę

W niedzielę 12 czerwca odbędzie się w Kłodzku "II Bieg do Serca". To ewangelizacja i rekreacja w jednym.

Start nastąpi o 15.00 - Godzinie Miłosierdzia - na moście św. Jana w Kłodzku. Do wyboru trasy na 1 i 10 km. Po biegu modlitwa i koncert zespołu "40 i 30 na 70".

Organizatorom przyświeca idea krzewienia tradycji i kultury chrześcijańskiej, łączenie sportu i modlitwy, przybliżanie nauczania papieskiego oraz działania prorodzinne i wspierające wspólne spędzanie czasu. Nie bez znaczenia jest także popularyzacja biegania i promocja miasta Kłodzka.

Dla osób bardziej profesjonalnie podchodzących do biegania duże znaczenie ma fakt, że na początku czerwca przeprowadzono atestację trasy 10 km z Kłodzka do Ścinawicy.

- Biegacze wolą startować na dobrze zmierzonym dystansie i właśnie dlatego Gmina Miejska Kłodzko z burmistrzem Michałem Piszko na czele przychyliła się do próśb środowiska biegowego w Kłodzku - tłumaczy Jarosław Komorowski, organizator Biegu do Serca. - To może spowodować wzrost poziomu biegowego w regionie i zwiększenie zainteresowania tą najprostszą formą ruchu.

Trasa zmierzona. Bieg w niedzielę   Uzyskanie atestu wymaga precyzyjnego zmierzenia. Dzięki temu czasy uzyskane podczas biegu będzie można porównywać Jarosław Komorowski Atesty tras przeprowadza się na całym świecie tak samo. Dzieje się to zgodnie z wytycznymi Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Maratońskich i Długodystansowych. Kłodzka atestowana trasa 10 km zaczyna się na Moście św. Jana i wiedzie Placem B. Chrobrego, ul. Armii Krajowej, ul. Czeską, Łukasińskiego, Nadrzeczną, Półwiejską - do Ścinawicy. Tam w punkcie wyznaczonym na stałe przez atestację (pomiędzy figurą Matki Bożej a przystankiem autobusowym) będzie miał miejsce nawrót i powrót do Kłodzka dokładnie tą samą trasą.

- Tę trasę będzie można wykorzystywać choćby podczas kolejnych edycji Biegu Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", czy podczas innych imprez biegowych, które mamy nadzieję, uda się zorganizować w naszym mieście - dodaje Jarosław Komorowski.

Zapisać się na II Bieg do Serca w Kłodzku można przez internet TUTAJ, a do środy, 8 czerwca, można to zrobić również w zakrystii kościoła jezuitów w Kłodzku. Przy zapisach należy podać datę urodzenia, imię, nazwisko, a w dniu Biegu odebrać nr startowy oraz podpisać orzeczenie (dzieci i osoby niepełnoletnie muszą przynieść zgodę rodziców lub opiekunów prawnych). Opłata wpisowa: 1 km - 10 zł, 10 km - 20 zł.

A tak było na Biegu do Serca rok temu. KLIKNIJ TU

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama