Nowy numer 2/2021 Archiwum

Można pomóc innym i sobie - w miłości

Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego ogłosiło nabór na nowy cykl zajęć.

Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego ma przygotować katolików świeckich do prowadzenia w imieniu i pod przewodnictwem Kościoła nauczania i działalności prorodzinnej, to znaczy poradni rodzinnych, nauk przedślubnych, katechez i spotkań poświęconych problematyce rodziny, a także przygotowanie małżonków i rodziców do lepszego pełnienia swych ról w rodzinie. – Słuchaczami Studium mogą być absolwenci wyższych uczelni, studenci kończący studia, nauczyciele, lekarze i pielęgniarki, a także absolwenci szkół średnich (po maturze) zainteresowani problematyką rodzinną – wyjaśnia ks. Krzysztof Ora.

Zajęcia w studium trwają dwa lata. Wykłady i ćwiczenia odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu (do czerwca) od 10.00 do 16.00.

– Czego się można nauczyć? Poruszana jest problematyka z zakresu: etyki ogólnej, etyki małżeńskiej, bioetyki, prawa kanonicznego i cywilnego, psychologii, pedagogiki, medycyny oraz teologii małżeństwa i rodziny – wylicza ks. Ora.

Słuchacze poznają również metody naturalnego planowania rodziny. Dla słuchaczy drugiego roku przewidziane są dodatkowo ćwiczenia z prawidłowej komunikacji interpersonalnej oraz ćwiczenia z interpretacji metod naturalnego planowania rodziny.

Zajęcia odbywają się w Diecezjalnej Poradni Życia Rodzinnego w Świdnicy, przy ul. Budowlanej 6. Koszt udziału: 400 zł za semestr.

Zgłoszenia na I rok studium przyjmowane są do 22 października w wydziale duszpasterskim od poniedziałku do piątku (9.00 – 13.00).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama