Nowy numer 15/2024 Archiwum

Świętowali tak, jak nakazuje Tradycja przejdź do galerii

Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej rozpoczęło uroczystość Wszystkich Świętych Wigilią Liturgii Godzin.

Liturgia Godzin przy okazji większych uroczystości przewiduje możliwość odprawienia uroczystej wigilii. Praktyka ta znana jest już od starożytności, dlatego Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej w naszej diecezji zorganizowało tę formę świętowania w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych.

Wspólna modlitwa miała miejsce w kościele pw. Świętego Krzyża w Świdnicy, gdzie grupa regularnie gromadzi się na celebracji Mszy św. w rycie trydenckim. Oprócz przewodniczącego liturgii ks. Juliana Nastałka był również obecny ks. Wojciech Drab, który wygłosił homilię. Mówił w niej o tym, że dziś wielu ludzi, nadużywając słowa "jestem", zapomina, że wynika ono z faktu złożenia siebie przez Boga w każdym człowieku. Bez Niego bylibyśmy jedynie prochem, który każdego dnia depczemy na drodze naszego życia.

Na koniec, dziękując wszystkim za wspólną modlitwę, ksiądz Julian zaprosił na Mszę św. Requiem w rycie trydenckim, która odbędzie się 2 listopada o godz. 19.00, również w kościele Świętego Krzyża. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy