Nowy numer 09/2020 Archiwum

Świętowali tak, jak nakazuje Tradycja przejdź do galerii

Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej rozpoczęło uroczystość Wszystkich Świętych Wigilią Liturgii Godzin.

Liturgia Godzin przy okazji większych uroczystości przewiduje możliwość odprawienia uroczystej wigilii. Praktyka ta znana jest już od starożytności, dlatego Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej w naszej diecezji zorganizowało tę formę świętowania w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych.

Wspólna modlitwa miała miejsce w kościele pw. Świętego Krzyża w Świdnicy, gdzie grupa regularnie gromadzi się na celebracji Mszy św. w rycie trydenckim. Oprócz przewodniczącego liturgii ks. Juliana Nastałka był również obecny ks. Wojciech Drab, który wygłosił homilię. Mówił w niej o tym, że dziś wielu ludzi, nadużywając słowa "jestem", zapomina, że wynika ono z faktu złożenia siebie przez Boga w każdym człowieku. Bez Niego bylibyśmy jedynie prochem, który każdego dnia depczemy na drodze naszego życia.

Na koniec, dziękując wszystkim za wspólną modlitwę, ksiądz Julian zaprosił na Mszę św. Requiem w rycie trydenckim, która odbędzie się 2 listopada o godz. 19.00, również w kościele Świętego Krzyża. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama