Nowy numer 46/2018 Archiwum

Chcą budować na istniejących filarach

Wokół nowego duszpasterza rodzin diecezji świdnickiej zebrali się najważniejsi aktywiści w tej dziedzinie z diecezji.

Nowo wybrany duszpasterz rodzin diecezji świdnickiej postanowił w jednym miejscy zebrać przedstawicieli wszystkich komórek zajmujących się rodziną w diecezji. Na ustalone spotkanie przybyli przedstawiciele Domowego Kościoła z ks. Adamem Woźniakiem, diecezjalnym duszpasterzem tej gałęzi Ruchu Światło Życie, Studium Życia w Rodzinie z ks. Marcinem Czchowskim, Fundacji Małżeństwo Rodzina czy Doradców Życia Rodzinnego.

Po długiej dyskusji wśród wniosków znalazła się chęć większej promocji pielgrzymki rodzin do Wambierzyc, jak również rozszerzenie działalności duszpasterstwa rodzin na szczeblach dekanalnych, czy nawet parafialnych.

Odpowiedzialni chcą w ten sposób zbudować między rodzinami więź, która pozwoli na tworzenie większej rodziny diecezjalnej. W najbliższym czasie wśród wyzwań duszpasterstwo rodzin, którym kieruje z nadania biskupa ks. Krzysztof Moszumański, ma przygotowanie spotkania z okazji Niedzieli Świętej Rodziny. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy