Nowy numer 46/2018 Archiwum

Dobre miejsce dla rodziny przejdź do galerii

W Świdnicy, Wałbrzychu, Dzierżoniowie i Nowej Rudzie spotkały się rejonowe wspólnoty Domowego Kościoła.

W rejonie świdnickim dzień skupienia odbył się w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy, w której rozpoczynały się właśnie rekolekcje adwentowe, głoszone przez ks. Andrzeja Jaremko z Archidiecezji Wrocławskiej. Kapłan nawiązując do Ewangelii przypomniał, że z wyborem Jezusa wiąże się konkretna decyzja, na którą każdy powinien być gotowy.

Po zakończeniu Mszy św. rodziny Domowego Kościoła udały się do salek parafialnych, gdzie po wspólnym obiedzie mogli adorować Najświętszy Sakrament czy wysłuchać konferencji. Tym razem głównym tematem rozważań była Krucjata Wyzwolenia Człowieka jako posługa miłosierdzia.

Przy przygotowaniu rejonowego spotkania zatroszczono się o opiekę dla najmniejszych dzieci czy atrakcje dla młodzieży, tak by dorośli mogli skupić się na przeznaczonych dla nich punktach. Wspólny śpiew i rodzinna atmosfera podkreślały wspólnotowy charakter wydarzenia. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy