Nowy numer 46/2018 Archiwum

Oddali pokłon jedynemu i prawdziwemu królowi

Choć to dopiero drugi orszak, to jednak może być przykładem współpracy Kościoła z instytucjami.

Trzy barwne orszaki królewskie przebyły drogę z Placu Targowego przez ul. Żeromskiego, pl. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i ul. Wolności Orszak aż do Bielawskiego Rynku. Wszystko po to, by oddać pokłon jedynemu królowi, Jezusowi Chrystusowi. W uroczystym pochodzie wziął również udział biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, bp Adam Bałabuch.

Każdy z orszaków przygotował się do pochodu przez stroje w odpowiednim kolorze:  Europa – kolor czerwony, Azja – kolor zielony, Afryka – kolor niebieski. I rzeczywiście zielony orszak miał na głowach charakterystyczne dla Chin czapki, a ich królem był ks. Krzysztof Pełech. Na czele niebieskiego orszaku stał czarnoskóry mieszkaniec parafii pw. Wniebowzięcia NMP, a czerwonego parafii pw. Bożego Ciała. Czwarta parafia, tj. Miłosierdzia Bożego połączyła swoje szyki z parafią pw. Ducha św. w zielonym orszaku.

Na trasie czekały na wszystkich liczne atrakcje i pokazy scen biblijnych. Zdjęcia można obejrzeć w prywatnej galerii ks. Artura Tomczaka TUTAJ. Na rynku dla zmarzniętych czekała gorąca herbata i słodkie upominki dla najmłodszych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy