Nowy numer 33/2018 Archiwum

To był chyba największy orszak w diecezji

Prawie 2000 osób przeszło w barwnym korowodzie ulicami Ząbkowic Śląskich.

Już od pięciu lat w Ząbkowicach Śląskich trzy parafie wspólnie organizują Orszak Trzech Króli. Oznaczone kolejnymi kolorami: czerwonym (parafia pw. św. Anny), niebieskim (parafia pw. św. Jadwigi) i zielonym (pallotyńska parafia pw. Najśw. Serca Pana Jezusa) wspólnie idą oddać pokłon Dzieciątku.

W tym roku na trasie przemarszu jego uczestnicy mogli zobaczyć trzy sceny: zapowiedź przyjścia Pana przez archaniołów - przygotowaną przez parafię pallotyńską, wizytę mędrców na dworze króla Heroda - zagraną przez kolędników z Pawłowic i Grochowisk, jak również scenę budzenia przez aniołów pasterzy, którą odtworzyły dzieci z ogniska misyjnego z parafii pw. św. Anny.

Organizatorzy szacują, że wraz z królami do Dzieciątka przybyło ok. 2000 osób z Ząbkowic Śląskich i ich okolic.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma