Połowa Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych za nami.
W środę jako pierwsze zaprezentowało się Przedszkole nr 6 w Świdnicy. Srebrnowłose aniołki wraz z gwiazdą zwiastowały przyjście Jezusa. Do stajenki przybili też strażacy, którzy myśleli, że to pożar. Grupę przygotowały: Barbara Ziębicka, Wanda Łynko, Grażyna Pietrzak, Elżbieta Domagała, Dorota Lempart, Paulina Ungurian-Zaremba, Matylda Narkiewicz, Katarzyna Bębenek, Małgorzata Domarecka
Druga była Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy. Namalowana zimowa sceneria i niebieskie światło stworzyły atmosferę do tradycyjnych jasełek. To pomysł Eweliny Olek, która wraz z dziećmi w wieku od 6 do 9 lat przygotowała przedstawienie „Oczekiwanie na przyjście Pana”.
Następnie na scenie teatralnej ŚOK-u wystąpiło Niepubliczne Przedszkole Językowe „Abracadabra” w Świdnicy. Anna Karkulowska przygotowała z przedszkolakami szopkę, do której przybyli tradycyjni bohaterowie jasełek, ale i dzieci z przedszkola, które przyniosły Jezuskowi mleko i ciepłe ubranko.
Jako czwarty zaprezentowało się Niepubliczne Przedszkole Artystyczne „Bajkowy Domek” w Świdnicy, które tradycyjne jasełka połączyło ze śpiewem kolęd. Dzieci przygotowały: Monika Kalemba i Beata Młot. Choć opiekunki musiały nieco dzieciom pomagać, to jednak wszyscy dobrze się bawili.
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Świdnicy przedstawili montaż słowno- muzyczny, przygotowany w oparciu o fragmenty wierszy dotyczących Bożego Narodzenia, piosenek świątecznych i kolęd. Opiekunem grupy jest Teresa Krukowska.
Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy przedstawi jasełka „W Betlejem, w Betlejem się wydarzyło” scenariusz oraz choreografię przygotowała Agata Żuraw. Historia chłopca z prezentu rozbawiła widownię do łez. Opiekunami grupy były: Agata Żuraw, Renata Kwiatkowska, Małgorzata Wawszczyk.
W drugiej, popołudniowej części wystąpiło Gimnazjum w Pszennie. Ich spektakl świąteczny, w którym znajdują się elementy jasełek i montażu słowno muzycznego zaprezentowali jako kolędnicy z dzielnicy. Scenariusz opracowała Małgorzata Ochenduszko, a opiekunem jest Małgorzata Ochenduszko.
Przyszedł też czas na występ fundacja „Ut Unum Sint” w Świdnicy. Jasełka „Spełnione marzenia” z niesfornymi owieczkami i kuszącymi Heroda diablicami to dzieło: Moniki Paurowicz, Barbary Waligóry, Renaty Krząstek, Małgorzaty Kmiotek i Karoliny Chmielewskiej.
Jako ostatnie tego dnia zagrało Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów” z Kalna. Zespół występuje od pokoleń po domach w swojej miejscowości oraz w sąsiednich wsiach. Tytuł spektaklu to „Opowieści starego Żyda”, a opiekunami są Ewelina Wołek i Michał Kołodziejczyk.