Wielki finał i wyniki konkursu

O godz. 17.00 rozpoczął się w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury finał XXV Przeglądu Zespołów Kolędniczych.

W czasie gali finałowej ogłoszono wyniki konkursu, który trwał ponad tydzień. Z pośród rekordowej liczby 36 zespołów wybrano 7 najlepszych i aż 15 wyróżniających się. Jak co roku przyznano także indywidualne wyróżniania za grę aktorską, taniec, śpiew, a nawet całokształt twórczości.

Oto lista nagrodzonych:
Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy – za uporządkowany obraz sceniczny wokół stajenki i Bożej Dzieciny w pantomimie z elementami słowa.
Miejskie Przedszkole Nr 6 w Świdnicy – za barwne, taneczne i wesołe widowisko, pomysłowość sceniczną i bogactwo strojów w prezentacji „Nie płacz Jezu, my Ci zaśpiewamy”.
Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy – za barwną świąteczną rewię i sceniczną dyscyplinę wszystkich przedszkolaków biorących udział w widowisku.
Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy – za autorski scenariusz, ciekawy układ sceniczny i dobrą stronę muzyczną w prezentacji ”W Betlejem, Betlejem się wydarzyło”.
Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy – za perfekcyjnie opanowaną stronę wokalną i  nastrojową atmosferę występu „Niebo chodzi po Ziemi”.
Świetlica Wiejska w Bystrzycy Górnej, Teatrzyk Obrzędowy „Tradycja” – za podtrzymywanie tradycji polskiego kolędowania po domach z kapelą, z tańcami, śpiewem i bystrymi dialogami  w spektaklu „Gdzie konik siędzie, tam zboże będzie”.
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną OREW w Świdnicy – za pełne radości i werwy przedstawienie „Zagubiony prezent” z udziałem wychowanków, nauczycieli i terapeutów.

Wyróżnione zostały następujące zespoły:
Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy – za elementy taneczne w prezentacji „Kolęda kolędników szukała”.
Miejskie Przedszkole Nr 14 w Świdnicy – za prezentację nowych tekstów piosenki świątecznej, pantomimiczny ruch i poprawną narrację  w występie „Za gwiazdą”.
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Świdnicy – za staranne wykonanie polskich kolęd z akompaniamentem muzycznym w jasełkach „W stajence”.
Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Piątka” w Świdnicy – za wielopokoleniową prezentację jasełkową  „Po kolędzie”, podtrzymującą tradycję obrzędową Bożego Narodzenia.
Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy – za dynamikę prezentacji i ciekawą scenografię.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŚSO „Bliżej Dziecka” w Świdnicy – za pantomimę z nastrojową muzyką i efekty grozy w tanecznych jasełkach.
Szkoła Podstawowa w Pszennie – za sceniczny humor, dowcipne teksty i wartką akcję w prezentacji jasełkowej „Światełko”.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Świdnicy – za  poszukującą formę przekazu bożonarodzeniowych treści w prezentacji „Przez  siano do Boga”.
Gimnazjum w Pszennie – za barwny i rozbawiony pochód wiejskich kolędników, u których bożonarodzeniowe treści przedstawienia mieszają się z zakupową tendencją przygotowywania świąt Bożego Narodzenia.
Szkoła Podstawowa w Jugowicach – za zgrabne powiązanie słów Ewangelii o Narodzeniu Jezusa w formie pantomimy.
Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy – za płynność akcji prezentacji „Łuna na niebie” z wykorzystaniem tekstów mniej znanych.

Dom Dziennego Pobytu SENIOR WIGOR w Świdnicy, Teatrzyk „Zielona Gęś” – za plastycznie skomponowane sceny do biblijnych treści o Narodzeniu Pana.
Fundacja UT UNUM SINT w Świdnicy – za scenicznie uporządkowany jasełkowy obraz i radosną grę aktorską w „Spełnionym oczekiwaniu”.
Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów” z Kalna – za  typowo kolędniczą prezentację służącą do podtrzymywania bożonarodzeniowej tradycji chodzenia po domach z życzeniami zdrowia i pomyślności na cały Nowy Rok.
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Świetlica Wiejska w Burkatowie – za kolędniczą prezentację dla wędrujących po domach kolędników z przyśpiewkami i nowymi tekstami mówionymi ładną góralską gwarą.

Indywidualne nagrody otrzymali natomiast:
Paweł Gutowski za rolę Osiołka z Miejskiego Przedszkola Nr 14 w Świdnicy.
Maja Witkowska za rolę Faustyny z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy.
Karina Pawlak  za wokal z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Świdnicy.
Magdalena Adamczyk  za wokal z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŚSO „Bliżej Dziecka” w Świdnicy.
Tytus Tomkiewicz za rolę chłopca i Miłosz Kwiatek za wokal ze Szkoły Podstawowej Nr 105 w Świdnicy.
Gabriela Polczyńska za rolę Gospodyni z Gimnazjum w Pszennie.
Kacper Danisiewicz za rolę Żyda z Teatrzyku Obrzędowego ze Świetlicy Wiejskiej w Bystrzycy Górnej.
Miłosz Stolpiński za rolę Heroda i Malwina Kulig za rolę diabła ze Szkoły Podstawowej w Pszennie.
Antoni Niedźwiedzki za rolę Misia z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Świdnicy.
Urszula Suchodolska za rolę Owieczki z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” w Świdnicy.
Jakub Wiński za rolę Heroda z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.
Macie Zięba za rolę Żyda ze Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego „Kalinów” z Kalna.
Stanisław Ostafiński za grę na instrumencie i recytację poezji świątecznej z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Umysłową, Środowiskowy Dom Samopomocy w Świdnicy.
Mateusz Szydłowski za rolę starego Gazdy z zespołu UT UNUM SINT.

Ponadto nagrodę indywidualną jury XXV. ŚPZK przyznało Sylwii Danisiewicz , instruktorowi Teatrzyku Obrzędowego „Tradycja” z Bystrzycy Górnej, za autorski scenariusz i w uznaniu za stałe  poszukiwania nowych tekstów kolędniczych i rozwiązań scenicznych.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..