Nowy numer 46/2018 Archiwum

Szlakiem św. Wojciecha po Polsce

14 maja w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Kudowie-Zdroju otwarto szlak św. Wojciecha. To pierwsze z 16 miast po stronie polskiej na tej ponad 1000 kilometrowej trasie.

- Nie mieczem godzi się religię wprowadzać, a dobrym słowem, miłością i modlitwą - mówił św. Wojciech do księcia Bolesława w spektaklu teatralnym przed Eucharystią w Czermnej.

Aktorzy z Ogólnopolskiego Teatru William Es z Wałbrzycha swoim misterium pt. „Wojciechowe ślady” wprowadzili uczestników w głębsze rozumienie losów tego świętego. Podzielili się swoją wizją jego drogi, ukazując jego męczeńską śmierć.

We Mszy Świętej uczestniczyła także delegacja z Niemiec wraz z ks. prał. Franzem Jungiem, który w swoich rodzinnych stronach przeżywał 80. urodziny. Julian Golak, pomysłodawcy Szlaku św. Wojciecha, uhonorował gościa z Niemiec nagrodą im. Arnosta z Pardubic za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dialogu i współpracy między narodami.

Na zakończenie została poświęcona i odsłonięta tablica informacyjna Szlaku Św. Wojciecha. W czasie uroczystości wiernym towarzyszyła rzeźba św. Wojciecha, która w zamiarze twórców i opiekunów szlaku wędrować będzie do kolejnych kościołów - stacji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy