Nowy numer 41/2018 Archiwum

Światowe rozgrywki w Świdnicy

Hala świdnickiego lodowiska na dwa dni stała się areną zmagać sportowców z całego świata. Jazda figurowa na wrotkach i konfrontacje w meczach hokejowych włączyły stolicę diecezji w poczet organizatorów The World Games 2017.

Reprezentacje Włoch, Francji, Kolumbii, Portugalii, USA, Hiszpanii i Brazylii przez dwa dni prezentowały swoje umiejętności wrotkarskie w pierwszych takich zawodach w Polsce. Zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i par tanecznych, rywalizacja była zacięta, choć lider wśród solistów od początku był znany. Luca Lucaroni z Włoch nie zawiódł fanów i po raz kolejny zdeklasował rywali, nie dając szans zamykającemu niedzielne rozgrywki Francuzowi. Pierre Meriel zajął więc drugie miejsce z dość dużą przewagą punktów nad Juanem Francisco Sanchezem z Argentyny.

Dużo bardziej wyrównana walka towarzyszyła solowym występom pań. Prowadząca po programie krótkim Monica Gimeno z Hiszpanii miała niewielką przewagę nad największą swoją rywalką - Silvią Nemesio z Włoch. W niedzielnych występach sytuacja się jednak odwróciła. Włoszka, mimo że występowała jako pierwsza, zwyciężyła z przewagą 0,2 pkt. Brązowy medal zdobyła natomiast Rafaela Freitas z Brazylii.

Niespodzianek nie było w rozgrywkach o pierwsze miejsce w tańcu dowolnym wśród par. Prowadzący po pierwszym dniu Elena Leoni i Alessandro Spigai z Reprezentacje Włoch, Francji, Kolumbii, Portugalii, USA, Hiszpanii i Brazylii przez dwa dni prezentowały swoje umiejętności wrotkarskie w pierwszych takich zawodach w Polsce. Zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i par tanecznych, rywalizacja była zacięta, choć lider wśród solistów od początku był znany. Luca Lucaroni z Włoch nie zawiódł fanów i po raz kolejny zdeklasował rywali, nie dając szans zamykającemu niedzielne rozgrywki Francuzowi. Pierre Meriel zajął więc drugie z miejsce z dość dużą przewagą punktów nad Juanem Francisco Sanchezem z Argentyny. 

Już we wtorek rozpoczną się rozgrywki w hokeju na rolkach, których finał odbędzie się w najbliższą sobotę.

Nieco inaczej sytuacja wyglądała w sportowym programie długim tego turnieju wrotkarskiego. Od początku faworytem był Luca Lucaroni z 18-letnią Rebeccą Tarlazzi. Parze nie przeszkodził w zwycięstwie nawet mały wypadek pod koniec występu. Srebro wywalczyła tu druga z włoskich par - Sara Venerucci i Marco Garelli, a brąz reprezentanci Francji - Marine Portet i Nathanael Fouly.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy