Nowy numer 46/2018 Archiwum

U Mamy

Setki pątników za pomocą portali społecznościowych podzieliło się radością spotkania z Czarną Madonną. Jej powierzyli intencje, które nieśli przez ponad 250 km.

Po raz 14. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę dotarła do celu. Na wałach jasnogórskich do pieszych pielgrzymów tradycyjnie dołączyli autokarowi, by wspólnie przejść ostatni odcinek i uczestniczyć we Mszy św., której przewodniczył bp Ignacy Dec. Wcześniej jednak biskupowi przedstawiono grupy, ale i służby pielgrzymkowe. Dopiero w ostatnim dniu okazało się, że najmłodszym pielgrzymem nie jest 2-letni Piotruś, ale inne, 11-miesięczne dziecko. – To, co było przedmiotem pragnień, to, co było zapowiadane na szlaku pielgrzymim w ciągu kilkunastu dni, staje się w tej chwili rzeczywistością. Jesteśmy przy osiągniętym celu.

Możemy własnymi oczyma spoglądać w oczy naszej Matki i wierzymy, odczuwamy to, że Maryja z tego obrazu świętego spogląda na nas swoimi oczyma wrażliwymi, miłującymi i cieszy się każdą i każdym z nas – mówił w homilii bp Ignacy Dec. Pątnicy przynieśli Madonnie w tym roku nie tylko swoje i powierzone przez innych intencje, ale zgodnie z hasłem tegorocznej pielgrzymki również samych siebie. – Wasze hasło nawiązuje do osoby św. Jana Pawła II. Przy ołtarzu Matki Bożej, możemy zauważyć przestrzelony pas i różę, którą tu ofiarował. To zaufanie, zawierzenie Matce Bożej pomagało jemu i wielu świętym, i Polakom w różnych momentach: słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, Maksymilianowi Kolbe i wielu innym. Oni zaufali, zawierzyli się Matce Bożej i myślę, że każdy pielgrzym jasnogórski, który tu przybywa, przybywa z intencją zawierzenia, aby usłyszeć ponownie te słowa, które Maryja kieruje w Kanie Galilejskiej do sług, czyli do nas: „Uczyńcie, co mój Syn wam powie” – przypomniał biskup.

Charakter maryjny pielgrzymki organizatorzy tłumaczą wyjątkowym rokiem 100. rocznicy objawień w Fatimie i 300. rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. To również w diecezji świdnickiej rok koronacji obrazu Pani w słońcu, znajdującego się w katedrze pw. św. Stanisława i św. Wacława w mieście biskupim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy