Nowy numer 46/2018 Archiwum

Zmarł były proboszcz parafii w Witoszowie Dolnym

W wieku 79 lat odszedł ks. Edward Dudek. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Sycowie, gdzie spędził ostatnie lata życia.

Ksiądz Edward Dudek urodził się 26 kwietnia 1938 roku w Rosochowaćcu, powiat Podhajce, woj. tarnopolskie (obecnie Ukraina), był najmłodszym dzieckiem z siedmiorga dzieci. Po II wojnie światowej rodzina ks. Edwarda została wysiedlona na Ziemie Zachodnie i osiedliła się w Goszczu (gmina Twardogóra). Tam spędził dzieciństwo i młodość. W Twardogórze ukończył szkołę średnią i zdał maturę. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do Seminarium Duchownego we Wrocławiu, gdzie 23 czerwca 1963 roku został wyświęcony na kapłana.

Swoje pierwsze lata kapłaństwa spędził ks. Edward w Brzegu Opolskim, a następnie 6 lat pracował w Brzegu Dolnym. Od 1 lipca 1974 r. został mianowany proboszczem w Witoszowie Dolnym  i pracował tam przez kolejnych 14 lat. Od 1 sierpnia 1989r. objął funkcję proboszcza w parafii Dziadowa Kłoda i pracował tam przez kolejne 16 lat do 1 lipca 2005r., kiedy to przeszedł na emeryturę.

Do końca swojego życia ks. Edward Dudek mieszkał w Sycowie i jako senior w miarę swoich możliwości, zdrowia i sił pomagał duszpastersko w parafii św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie. Tam też odbędą się uroczystości pogrzebowe: w środę, 23 sierpnia o godz. 19.00 – Msza św. żałobna w kościele parafialnym, a w czwartek, 24 sierpnia o godz. 11.00 - Msza Święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Dziadowej Kłodzie. Po Mszy św. pogrzeb na cmentarzu parafialnym.

Zmarłego Kapłana polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy