Nowy numer 47/2020 Archiwum

U nas różaniec BEZ granic!

Nie możesz dojechać do kościołów stacyjnych? Mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Dla tych, którzy jadą też mamy świetny pomysł.

Już 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej, cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową. Wszystkie 22 diecezje graniczne włączyły się w bezprecedensowe wydarzenie "Różaniec Do Granic". 

Również nasza diecezja bierze udział w tej inicjatywie. Ludzie organizują się, by wspólnie pojawić się w punktach stacyjnych.

Chcemy jednak wszystkich uczestników tej akcji zachęcić do wysyłania nam zdjęć z tych miejsc na adres swidnica@gosc.pl lub na nasz facebookowy profil, byśmy mogli stworzyć galerię grup modlących się przy granicy.

Dla tych, którzy natomiast nie mogą stawić się na granicy, chcemy zaproponować wspólną modlitwę w godzinie tej przy granicy.

Aby wziąć udział, wystarczy pod postem na facebooku kliknąć "serduszko" jako deklarację modlitwy różańcowej 7 października o godz. 14.00. Mamy nadzieję, że włączycie się w akcję i stworzymy wewnątrz kraju równie silny różaniec serc.

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC”
W kościołach „stacyjnych” (wyznaczonych przez diecezje)
10.30 - Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 - Eucharystia
12.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu 

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej. Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski

14.00 - Modlitwa różańcowa
15.30 - Modlitwa na zakończenie

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama