Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzień Niepodległości we wspólnocie przejdź do galerii

Independence Day to spotkanie dla młodych dorosłych w wieku licealnym i studenckim, w czasie którego chcieli inaczej spędzić Święto Niepodległości. To też początek czegoś nowego w diecezji świdnickiej.

W Polanicy-Zdroju zebrała się grupa młodzieży, aby razem w duchu religijnym przeżywać patriotyczne święto, a przy okazji rozważyć swoje dalsze życiowe powołanie. Były Msza św, modlitwa, konferencja, posiłek, hektolitry kawy czy herbaty i godziny rozmów.

- Uważamy, że nie da się rozłączyć życia codziennego od chrześcijaństwa. Żyjemy w świecie, żyjemy w Polsce. 11 listopada to dzień wolny i możemy być razem. Spotykając się tutaj, zdecydowaliśmy, że chcemy to przeżyć w sposób religijny, zastanowić się nad tym, co to jest wolność chrześcijańska i jak to się łączy z tym światem, w którym żyjemy - opowiada ks. Piotr Gołuch, jeden z organizatorów wydarzenia.

- Idea jest taka, żebyśmy tworzyli wspólnotę, abyśmy mogli razem się modlić, działać, ewangelizować i spotykać się regularnie. Po co? Żeby się formować, by stawać się ludźmi niosącymi Ewangelię - dodaje ks. Rafał Masztalerz, współorganizator.

Uczestnicy to osoby, które ze wspólnot już trochę wyrosły i szukają czegoś więcej.

- Jesteśmy z różnych duszpasterstw młodzieżowych, jednak po wyjechaniu na studia mieliśmy taką chwilę przerwy. Ludzie z naszych wspólnot, do których należeliśmy, są od nas dużo młodsi. Stąd powstał pomysł u księży, żeby zorganizować coś dla tych, którzy do tej pory należeli już do wspólnot, żeby mieli do czego wrócić - tłumaczy Sandra Zubek.

Kolejne spotkanie już za miesiąc, w okolicach 23 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama