Nowy numer 47/2020 Archiwum

Policja złapała sprawcę kradzieży kasetki z hospicjum

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w środę sprawcę kradzieży kasetki z pieniędzmi z wałbrzyskiego hospicjum, do której doszło w lipcu tego roku. Mężczyzna podczas zatrzymania posiadał także narkotyki oraz pochodzący z innej kradzieży telefon.

Mimo, iż od kradzieży minęło kilka miesięcy, wałbrzyscy policjanci cały czas pracowali nad sprawą. Przypomnijmy, że w sobotę 29 lipca w wałbrzyskim hospicjum im. św. Jana Pawła II doszło do kradzieży skarbonki z pieniędzmi. Całe zdarzenie miało miejsce około 13.30. Mężczyzna w popielatej bluzie z kapturem wszedł do hospicjum i wyrwał skrzynkę z datkami na hospicjum. Całą sytuację zarejestrowały kamery znajdujące się na miejscu. W akcję poszukiwawczą włączyli się zbulwersowani internauci, o czym informowaliśmy tutaj.

Dopiero jednak 15 listopada 2017 roku „kryminalni” dzięki realizacji informacji własnej wytypowali i zatrzymali w miejscu zamieszkania 30-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc, podejrzanego o wyrwanie przymocowanej do ściany kasetkę z pieniędzmi, w której było około 600 złotych.

- W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy, funkcjonariusze ujawnili także narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy, a także telefon pochodzący z rozboju. Podczas eksperymentu procesowego mężczyzna przyznał się do winy oraz wskazał sposób działania. 30-latek odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 - informuje p.o. sierż. szt. Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama