Nowy numer 2/2019 Archiwum

Świdnicki samorządowiec opowiada bajki

Po latach komentowania otaczającej go rzeczywistości na swoim blogu "Po godzinach", Ireneusz Pałac postanowił nieco inaczej spojrzeć na świat.

"Latający łosoś" to zbiór opowiadań, których bohaterami jest trójka dzieci. Są sympatyczne, obdarzone poczuciem humoru, bystre i, co ważne dla fabuły, interesują się różnymi ciekawymi rzeczami. Cechą wspólną dla opowiadań jest to, że na drugim planie każdego z opowiadań, pojawiają się postacie wybitnych Polaków oraz wydarzenia związane z niepodległością, której stulecie niebawem będziemy obchodzić. To także książka przenosząca czytelnika w świat szczęśliwej rodziny, którą cieszy się sam autor.

- Tworząc książkę starałem się nadać jej pewien walor edukacyjny. Trudnością na pewno było znalezienie klucza, jak w przestępnej, zabawowej formie opowiedzieć o sprawach, które przecież są bardzo serio. Przy czym, nie chciałem, żeby obecność wątków historycznych  nadmiernie zdominowała przekaz. Zależało mi, żeby "Latający łosoś" w odbiorze dzieci był przyjazny, sympatyczny i nasycony pozytywnym przekazem  - mówi pan Pałac. 

Do napisania książki sprowokowały go narodziny wnuczki Julii, której mama - Katarzyna Pałac, również włączyła się w dzieło, wykonując barwne i urocze ilustracje. - Współtworząc "Latającego łososia" miałam przekonanie, że ilustracje powinny dopowiadać treść zawartą w słowie, a w ten sposób ułatwiać młodemu czytelnikowi zrozumienie opowiadanych historii. Zastosowana przez mnie technika malowania akwarelą na papierze pozwoliła nie tylko nadać barwy, ale i spokojny charakter malunków - wyjaśnia autorka ilustracji.

Nakład książki wynosi 1000 egzemplarzy, a nabyć ją można w księgarni Eureka lub poprzez stronę www.latajacylosos.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy