Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wychowują jak św. Jan Paweł II

Fundacja znów pokazała, że troszczy się o zdolną młodzież i formuje z niej wspólnotę.

W sobotę 20 stycznia, po raz pierwszy w gmachu świdnickiego seminarium, na noworoczne spotkanie przybyli stypendyści Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia z całej diecezji.

Znani ze zbiórek w czasie Dnia Papieskiego nastolatkowie najpierw udali się do seminaryjnego oratorium na Mszę św., której przewodniczył odpowiedzialny za nich ks. Marek Korgul z wydziału katechetycznego. Wraz z nim modlił się ks. Damian Mroczkowski, a stypendyści zaangażowali się w oprawę liturgii przez czytanie słowa Bożego, śpiew i posługę.

Druga część spotkania to tradycyjny opłatek. Tu symbolicznie przyjęto troje nowych stypendystów, wręczając im żółtą chustę - symbol fundacji. Wszyscy mieli okazję zwiedzić też seminarium i porozmawiać z klerykami, wśród których są również wspierani przez fundację.

- Wsparcie ze strony fundacji jest możliwe tylko dzięki zbiórkom publicznym, darowiznom i odpisaniu przez wielu życzliwych ludzi na jej rzecz 1%  podatku. Dzięki ich pomocy my również możemy się kształcić i rozwijać swoje pasje - mówi Hubert Szczypek, kleryk drugiego roku.

Wychowują jak św. Jan Paweł II  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama