Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pierwszoczwartkowe upomnienie

Bierz poważnie to, co mówi Bóg, bądź wrażliwy na drugiego, bo na nawrócenie mamy czas tylko tu na ziemi. To wnioski, które zebranym w świdnickiej katedrze przekazał bp Ignacy Dec, modląc się o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy czwartek miesiąca tradycyjnie na wieczornej Mszy św. w katedrze można było zobaczyć kleryków Wyższego Seminarium Duchownego, siostry zakonne, kapłanów i wiernych, którzy wraz z biskupem modlili się o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Przewodniczący liturgii bp Ignacy Dec dał zebranym kilka rad w oparciu o Ewangelię z dnia.

- Pierwszy wniosek to przypomnienie, żeby brać poważnie to, co Pan Bóg mówi. Boże upomnienia i wskazania nie mogą być lekceważone. Powinniśmy się nimi przejmować, bo to co jest zapowiedziane, to się kiedy sprawdzi. Musimy być też wrażliwi, inni niż bogacz, który nie przejmował się Łazarzem, leżącym u bram jego pałacu. Nie potrafił się wczuć w jego sytuację. Myślał tylko o sobie: żeby być sytym, doświadczać maksimum przyjemności i żeby to jemu było dobrze. Wiemy, że w wieczności sytuacja się odwróciła - przestrzegał biskup. 

Zachęcał też do walki o wieczność. - W momencie śmierci, gdy oddamy ostatni oddech, gdy serce przestanie bić, nie ma już możliwości zmiany, już się nie można nawrócić, poprawić. Mogą nam wówczas jedynie pomóc ludzie tu na ziemi. Dlatego my się także modlimy za zmarłych, za cierpiących w czyśćcu, by czym prędzej doczekali się ukojenia - dodał.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama