Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świdnica i Kłodzko mają powód do chluby

Miniony weekend obfitował w medale na zawodach sportowych. Mało kto jednak wie, że i nasza diecezja miała wśród medalistów swoich przedstawicieli.

Po zdobyciu złotego medalu przez Szymona Sajnoka, lokalne portale rozpisywały się, że jest on absolwentem świdnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Mistrz Świata w Kolarstwie Torowym został również zauważony przez katolickie portale, które za "Przeglądem Sportowym" podkreślały, że w życiu 21-letniego sportowca ważną rolę odgrywa różaniec (tutaj).

Okazuje się jednak, że to nie jedyny reprezentant należących do terenów naszej diecezji miejscowości wśród ostatnich medalistów. Na profilu facebookowym parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku wczoraj pojawił się wpis o następującej treści: "Złoty Parafianin! Kibiców sportowych i nie tylko informujemy z dumą, że w skład złotego teamu z Birminhgam wchodzi nasz parafianin Łukasz Krawczuk z ul. Walecznych w Kłodzku. Polska sztafeta mężczyzn 4x400 metrów w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina, zdobyła złoty medal halowych mistrzostw świata w Birmingham! Polacy nie tylko sięgnęli po halowe mistrzostwo świata, ale z czasem 3:01.77 ustanowili nowy rekord świata".

Złotym medalistom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. A oto ich złote występy:

SZYMON SAJNOK MISTRZ ŚWIATA 03.03.2018 HMŚ BIRMINGHAM
Niemiecki Kapo

Co oni zrobili?! Polska sztafeta ze złotem i rekordem świata!
sporttvppl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama