Nowy numer 41/2018 Archiwum

VI Diecezjalna Szkoła Animacji Misyjnej

Tegoroczny temat spotkania to Uczniowie-Misjonarze w mocy Ducha Świętego.

W dniach od 20 do 22 kwietnia w Domu Ojców Sercanów w Polanicy-Zdroju, ul. Reymonta 1 odbędzie się kolejne spotkanie. Każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć lub pogłębić zdobytą wiedzę na temat roli animatora misyjnego w parafii i szkole, duchowości animatora oraz o formach pomocy misjom, może się zapisać.

- Działalność animatorów w naszym kościele jest bardzo ważna. Nie chodzi tu tylko o tych, którzy wjeżdżają poza granice naszego państwa, ale też o tych, którzy na co dzień pełnią taką misję w swojej parafii czy szkole. Takie spotkania to również bardzo dobra okazja do wspólnej wymiany spostrzeżeń na temat własnej działalności i problemów, z jakimi na co dzień zmagają się animatorzy - mówi ks. dr Tadeusz Faryś, dyrektor PDM Diecezji Świdnickiej.

Zajęcia prowadzi ks. dr Zbigniew Sobolewski, dyrektor krajowy „Ad Gentes” i p. dr. Agnieszka Makarewicz we współpracy z animatorami misyjnymi diecezji świdnickiej.

Spotkanie rozpocznie się wspólną Mszą św. w piątek o 17.00 i skończy w niedzielę ok. 13.00. W programie m.in konferencje, świadectwa misjonarzy, warsztaty misyjne oraz choreografie do piosenek misyjnych.

Chętni mogą zgłaszać się do Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej: misje@diecezja.swidnica.pl, w terminie do 14 kwietnia.

Organizatorzy proszą, aby zabrać ze sobą notatnik i przybory do pisania, a także kroniki, albumy i inne świadectwa pracy z dziećmi i młodzieżą, by móc wymienić się z innymi uczestnikami szkoły własnymi doświadczeniami z pracy w zakresie animacji misyjnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy