Nowy numer 42/2018 Archiwum

W domu świętego papieża

Tak z inicjatywy kard. Stanisława Dziwisza nazwano sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie- -Łagiewnikach, gdzie po raz piąty przybyli w piątek przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego wierni diecezji świdnickiej.

Policzyliśmy z księdzem biskupem, że to już piąty raz przybywacie tutaj do Bożego Miłosierdzia i do Apostołów Bożego Miłosierdzia: Jana Pa- wła II i s. Faustyny Kowalskiej. Bo choć orędzie odebrała od Chrystusa s. Faustyna, to z tym orędziem na cały świat poszedł Jan Paweł II i również o nim pisał w swoich dokumentach – witał pielgrzymów kard. Stanisław Dziwisz.

Biskup Ignacy Dec wyraził wdzięczność kardynałowi za życzliwość od początku istnienia diecezji, przypominając, że Świdnica jest mocno związana z Krakowem: katedra ma takie samo wezwanie jak katedra wawelska, a patronem biskupiego miasta jest Jan Paweł II. – Chciałbym również przypomnieć, że pierwszą parafią, którą utworzyliśmy po powstaniu diecezji 14 lat temu była parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy – mówił bp Ignacy i dodał, że pierwsza peregrynacja w diecezji była przeprowadzona właśnie z obrazem Jezusa Miłosiernego. W homilii podjął temat wielkanocnych chrystofanii. – Nocny połów okazuje się bezowocny. O świcie apostołowie dobijają do brzegu. Widzą, że ktoś stoi na brzegu. W pierwszej chwili nie wiedzą, kto to jest. Stojący Nieznajomy wdaje się z nimi w rozmowę. Wygląda jakby był głodny, gdyż pyta, czy mają coś do jedzenia. Może ze wstydem – pada odpowiedź, że nie. Nieznajomy poleca zarzucić sieć po prawej stronie. O dziwo, zdesperowani rybacy wykonują polecenie i łowią mnóstwo ryb. I oto Jan, umiłowany uczeń Mistrza z Nazaretu, rozpoznaje Jezusa. Może sobie przypomniał, że kiedyś na tym samym jeziorze, podczas podobnego połowu, coś podobnego się już zdarzyło. Historia się więc powtórzyła, tyle tylko, że tu już był to Chrystus uwielbiony, zmartwychwstały – mówił biskup. Po zakończeniu Mszy św. wszyscy uczestnicy pielgrzymki udali się drogą światła do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie o 15.00 wzięli udział w nabożeństwie poświęconym siostrze Faustynie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy