Nowy numer 49/2020 Archiwum

Złoto dla Dzierżoniowa i Strzegomia przejdź do galerii

Trzeci rok z rzędu byli w finale. Ponadto tym razem w obu kategoriach. Jak skończyły się piłkarskie zawody dla służby liturgicznej ze Świebodzic?

Już po raz dziesiąty na murawach OSiR-u w Strzegomiu ministranci i lektorzy zagrali w turnieju o puchar diecezji. Wśród drużyn, które zakwalifikowały się do finału były dwie drużyny z parafii pw. św. brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach. Zarówno młodsza, jak i starsza w rozgrywkach radziły sobie świetnie, pokonując kolejnych przeciwników.

- W tym roku, zwłaszcza z młodszą grupą, zależy nam na zwycięstwie. Już trzeci rok z rzędu gramy w finale, ale nie udało nam się jednak zdobyć mistrzostwa. To jest też dla nas taka "rozgrzewka" przed poniedziałkową XIII edycję Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC”, na które jedziemy do Rzeszowa - wyjaśnia ks. Mirosław Benedyk, opiekun obu grup.

Niestety chłopakom ze Świebodzic nie udało się wygrać. W obu grupach wiekowych zdobyli srebro. Mają nadzieję, że na ogólnopolskich rozgrywkach powiedzie im się równie dobrze.

Młodsi w finale polegli 4:0 z reprezentacją Dzierżoniowa. Starsi w finale zmierzyli się z parafią pw. św. Piotra i św. Pawła w Strzegomiu.Lektorzy z tej parafii, którzy przybyli na turniej z ks. Łukaszem Trzeciakiem mieli w walce o puchar roczną przerwę. Wcześniej nie udało im się nigdy zdobyć pierwszego miejsca. Tym razem jednak w finale pokonali świebodzicką parafię 2:0 i zdobyli złoto.

W rezultacie wśród młodszych kolejne miejsca zajęli: Dzierżoniów, parafia pw. św. Alberta Chmielewskiego w Świebodzicach, Międzylesie i Sady Górne. Spośród seniorów natomiast najlepsi okazali się: parafia pw. św. Piotra i św. Pawła w Strzegomiu, parafia pw. św. Alberta Chmielewskiego w Świebodzicach, parafia pw. św. Barbary w Wałbrzychu i parafia Podwyższenia Krzyża św. z Kłodzka.

Tradycyjnie wręczono również nagrody indywidualne. Najlepszymi bramkarzami zostali Mateusz Tomcza i Stanisław Rudnicki, najlepszymi strzelcami Henryk Szuliński i Alex Błasz, a najlepszymi trenerami ks. Łukasz Trzeciak i ks. Jan Bałchan.

Gratulacje i nagrody wręczyli zwycięzcom ks. Krzysztof Ora,- diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej, ks. Marek Żmuda, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i Zbawiciela Świata, Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia, Tomasz Marczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu i pracownicy miejscowego OSiR-u.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama