Nowy numer 2/2019 Archiwum

Spotkanie z atrakcjami przejdź do galerii

Po raz piętnasty odbył się Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych w Świdnicy. Kolorowy orszak przemaszerował wraz z biskupem spod katedry do Zespołu Szkół Specjalnych.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się 29 maja Mszą św., której przewodniczył bp Ignacy Dec.

- "Sercem pomaluj mój świat" - to hasło naszego spotkania. Jest to wezwanie, abyśmy naszym bliźnim w potrzebie pomagali, naszym sercem malowali ich świąt i im świat. Z dzisiejszej Ewangelii wynika, że dla Chrystusa warto rezygnować z własnych korzyści i tak jak On żyć dla drugich, malować ich świat. Nie przywiązujmy się zbytnio do rzeczy na tym świecie, gdyż to wszystko kiedyś zostawimy i stąd odejdziemy. Skupmy się na tym co Boże, bo taka jest drogą do świętości - mówił w homilii.

Zebrani w sposób szczególny modlili się w intencji Beaty Łotarewicz, zmarłej 26 maja nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych, która od dwóch lat walczyła z rakiem. Wcześniej przez ponad 26 lat zajmowała się pracą z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, z czego ponad 10 lat poświęciła pracy z podopiecznymi z autyzmem.

Po Mszy św. natomiast wraz z zaproszonymi gośćmi udali się w pochodzie na plac przed szkołą, gdzie odbył się festyn. Z okazji 15-lecia Diecezjalnego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizatorzy przygotowali jubileuszowe statuetki dla najwierniejszych przyjaciół. Wśród nich znalazł się świdnicki biskup, który każdego roku maszeruje i przewodniczy obchodom. 

Przygotowano także liczne atrakcje, wśród których warto wymienić licytację, przejażdżki motocyklami, występy artystyczne czy poczęstunek. Wśród uczestników znaleźli się również klerycy świdnickiego WSD, którzy również od lat wspierają duszpasterstwo osób niepełnosprawnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy