Nowy numer 48/2020 Archiwum

Po męsku w stronę Świętego Krzyża

Grupa 26 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z diecezji świdnickiej udała się na IX Ogólnopolską Pielgrzymkę do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Wśród ponad 1 tys. mężczyzn, służących chorym i cierpiącym posługą szafarza, 16 czerwca w Świętym Krzyżu znalazła się także reprezentacja ze Świdnicy i jej okolic.

Grono to zostało wzmocnione obecnością bp Adama Bałabucha, przewodniczącego Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP, jak również ks. Krzysztofa Ory, dyrektora wydziału duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński, przewodniczący Podkomisji ds. Służby Liturgicznej KEP, który w homilii zwrócił uwagę, że służba nadzwyczajnych szafarzy może także im samym przynieść duchowe korzyści.

- Wiem, że potraficie sami obficie z niej korzystać i również siebie ubogacać. Kiedy docieracie do chorych, oprócz tej posługi eucharystycznej, niekiedy jesteście jedynymi, którzy w tym ludzkim wymiarze przychodzicie do osób samotnych - przypomniał.

Dodał, że prawdziwej służby drugiemu człowiekowi uczy sam Chrystus na krzyżu. - Na Świętym Krzyżu Chrystus szczególnie uczy nas właściwego posługiwania. Dotknięcie Krzyża, to dotknięcie Chrystusowego znaku, który nam pokazuje kim jest Bóg i uczy nas miłości Boga do człowieka z której wypływa wszystko. Jest to nauka, jak żyć nie dla siebie, ale dla innych - mówił arcybiskup.

Poza Eucharystią pielgrzymi mieli okazję zapoznać się z historią najstarszego polskiego sanktuarium w Świętym Krzyżu. Wysłuchali również konferencji o duchowym rozwoju ucznia, wygłoszonej przez ks. Adama Wilczyńskiego. Był też czas na wspólną agapę, którą przygotowali żołnierze Wojska Polskiego.

Po męsku w stronę Świętego Krzyża   Po męsku w stronę Świętego Krzyża   Po męsku w stronę Świętego Krzyża   Po męsku w stronę Świętego Krzyża   Po męsku w stronę Świętego Krzyża   Po męsku w stronę Świętego Krzyża   Po męsku w stronę Świętego Krzyża  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama