Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zabrał ich do świdnickiej królowej

W ramach spotkania dziekanów bp Ignacy Dec zaproponował wspólną modlitwę przy obrazie Matki Bożej w katedrze.

O częstych wizytach biskupa na wtorkowych Mszach św. za wstawiennictwem Pani w słońcu pisaliśmy już nie raz. Tym razem jednak oprócz świdniczan, bp Ignacy zaprosił 4 września księży dziekanów, którzy tradycyjnie na początek roku szkolnego zgromadzili się w stolicy diecezji.

- W naszym życiu spotykamy różne dualizmy. Dzień i noc, jasność i ciemność, ciepło i zimno, ciało i dusza, mężczyzna i kobieta. Takie dualizmy są również w dzisiejszym słowie Bożym – mówił w homilii bp Ignacy wyjaśniając kolejne, wymienione w liturgii słowa dualizmy.

Zwrócił uwagę na ograniczenia zmysłowego poznania bez otwarcia się na Ducha św. – Człowiek zmysłowy to ktoś, kto nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Sprawy duchowe są dla niego głupstwem. On żyje doczesnością. Jest zamknięty na dary Ducha św. Człowiek duchowy natomiast rozważa prawdy objawione i ma świadomość obecności w sobie Ducha św. Wie, że jest Nim napełniony – wyjaśniał.

W czasie Mszy św. wręczono również ks. Krzysztofowi Herbutowi dekret na dziekana, a po niej i po nabożeństwie do Matki Bożej Świdnickiej zgromadzeni kapłani zwiedzili świątynię, oprowadzeni przez Mariusza Barcickiego, przewodnika katedralnego. Potem udali się do świdnickiego seminarium na obrady. Tam czekali na nich zaproszeni goście – przedstawiciele sieci elektrociepłowni i producentów mat czyszczących do obiektów sakralny, którzy przygotowali specjalną ofertę dla diecezji.

Bieżące komunikaty wygłosili również przedstawiciele wydziału duszpasterskiego i gospodarczego, jak również świdnickiego WSD.

Podjęto również temat stałego diakonatu. Więcej szczegółów już niebawem.

Zabrał ich do świdnickiej królowej   Zabrał ich do świdnickiej królowej  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama