Spotkanie opłatkowe w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy bp Adam Bałabuch wykorzystał do przypomnienia prawdy istotnej dla osób niepełnosprawnych i ich rodziców.
Jasełka w wykonaniu podopiecznych rozpoczęły świąteczne spotkanie. Dzieci i młodzież przebrane za gości betlejemskiej szopki mówiły przygotowane wiersze i śpiewały piosenki. Po spektaklu przyszedł czas na składanie życzeń. Jednym z pierwszych, którzy zabrali głos był bp Adam Bałabuch.
- Spotykamy się, by upamiętnić jeden z najważniejszych dni w historii stworzonego świata. Przypominamy sobie o dniu, który nazywamy Bożym Narodzeniem. Mówimy: Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany. To szczególne dziecię, Boże dziecię przemieniło świat. Dlatego ta radość, która towarzyszy naszemu świętowaniu, powinna rozlewać się na naszą codzienność. By jak świat cieszy się z narodzenia Bożej Dzieciny, tak cieszył się z narodzenia każdego dziecka, które przychodzi na świat. Każde z nich jest wielkim darem, które również może przemienić świat - mówił biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.
Spotkanie stało się również okazją do podsumowania pracy Zespołu Szkół Specjalnych w kończącym się roku.
- Obfitował on w różnorodne projekty i innowacyjne działania. Już na początku roku szkolnego otworzyliśmy ośrodek rehabilitacji leczniczej, rozpoczęliśmy również działania w ramach unijnego projektu wprowadzania nowoczesnych metod nauczania, powstała też kawiarenka i wiele innych inicjatyw - mówiła Beata Fijołek, dyrektor placówki.
W czasie składania życzeń głos zabrali samorządowcy i przedstawiciele rodziców uczących się w zespole szkół dzieci i młodzieży. Na koniec do sali wszedł św. Mikołaj, który wręczył podopiecznym prezenty, a zaproszeni goście udali się na posiłek.
W czasie spotkania odbywał się również kiermasz świątecznych ozdób i kartek, które wykonali uczestnicy terapii zajęciowej.