Nowy numer 34/2019 Archiwum

Bo dziadkowie są od rozpieszczania

Inaczej wychowuje się własne dzieci, a inaczej traktuje się wnuki, przyznają państwo Ladycowie.

Bożena i Ryszard są 47 lat po ślubie. Mają trójkę dorosłych dzieci, sześcioro wnucząt i nadzieję na więcej. Pod jednym dachem mieszkają z córką, jej mężem i dwoma synkami.

- Wnuki wiedzą, że mogą do nas przyjść, że zawsze mamy czas. Nie ma tylu obowiązków, a niektóre można odłożyć na później. Maluchy to wyczuwają. Poza tym bawimy się jak oni. Schodzimy do ich poziomu - na parterze, oko w oko. Czasami wypłakują się do nas po trudnej sytuacji z rodzicami. Wtedy tulimy, ale nie podważamy tego, co powiedzieli czy zrobili rodzice. Bo dziadkowie jedynie towarzyszą wychowaniu. To rodzice decydują w ważnych sprawach dotyczących życia dziecka. Dziadkowie muszą uszanować zasady rodziców. Dla dobra dziecka trzeba trzymać jedną linię - stwierdza pani Bożena.

Miłosz ma 5 lat, mieszka razem z dziadkami. Pomaga babci w pieczeniu ciast i przygotowaniach kulinarnych do uroczystości rodzinnych i świąt.

- Zaczyna brzdąkać na gitarze i na harmonii. Ja mu podgrywam, choć palce już zesztywniałe. Sam przed laty grałem, mieliśmy zespół z moimi braćmi - cieszy się dziadek, który swoją pasją zaraził malucha.

O codziennym życiu trzech pokoleń pod jednym dachem i roli dziadków w życiu wnucząt w najnowszym numerze (03/2019) świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego" opowiadają państwo Ladycowie z Mrowin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL