Nowy numer 22/2020 Archiwum

W Strzegomiu spotkała się Rodzina Elżbietańska przejdź do galerii

Krewni i przyjaciele sióstr elżbietanek, a także znajomi oraz osoby wspierające dzieła zgromadzenia, spotkali się na wielkopostnych rekolekcjach.

Już od kilkunastu lat dwa razy w roku – w okresie Wielkiego Postu oraz po wakacjach - osoby związane ze Zgromadzeniem Sióstr św. Elżbiety spotykają się, by odnowić więzi między sobą i z Bogiem.

- Pomysł na Rodzinę Elżbietańską zrodził się, kiedy byłam w trakcie formacji zakonnej. Wtedy z innymi młodymi siostrami prosiłyśmy przełożoną, by mogli przyjechać do nas rodzice. W kolejnych latach do tych odwiedzin dołączali inni członkowie rodzin, przyjaciele i osoby związane ze zgromadzeniem - wspomina s. Inga Józków, organizatorka spotkania.

Kilka pierwszych zjazdów odbyło się we Wrocławiu, a kolejne w Strzegomiu. Podczas weekendu jest czas na wspólną modlitwę, dzielenie słowem Bożym, wysłuchanie konferencji, a także na rozmowy oraz wspólne radosne świętowanie.

- Z tych rekolekcji czerpią obie strony. My wspieramy uczestników modlitwą, a oni budują nas swoim świadectwem życia i modlą się o nowe powołania - mówi s. Inga.

Tematem przewodnim ostatniego weekendu (15–17 marca) był „Człowiek sumienia”. Konferencje głosił ks. Stanisław Pajor, salwatorianin z Wrocławia. Przypomniał, że sumienie jest sanktuarium, w którym człowiek spotyka się z Bogiem.

- Dzięki niemu umiemy rozpoznać, co jest dobre, a co złe. Dlatego ważne jest, by sumienie było kształtowane w oparciu o prawdę, by było wrażliwe, a nie zniekształcone - uwrażliwiał salwatorianin.

Przypomniał, że pierwszym miejscem kształtowania sumienia jest rodzina: świadectwo rodziców, ich modlitwa, korzystanie z sakramentów. W życiu dorosłym trzeba troszczyć się o rozwój religijny także przez dobrą lekturę i prasę katolicką.

W wielkopostnym skupieniu wzięli udział m.in. członkowie rodzin sióstr elżbietanek z Dolnego Śląska, Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety z Kudowy-Zdroju, grupa wolontariuszy pomagających prowadzić stołówkę dla potrzebujących we Wrocławiu.

Chętne osoby mogą dołączyć do Rodziny Elżbietańskiej. Informacje o kolejnym spotkaniu, które odbędzie się na przełomie września i października, można uzyskać w domu sióstr w Strzegomiu przy ul. ks. prał. S. Siwca 3.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama