Nowy numer 21/2020 Archiwum

Adoracja inna niż wszystkie

Gra świateł, muzyka filmowa, dialogi postaci z męki Pańskiej – to pomysł duszpasterstwa młodzieży z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu.

Na nabożeństwo, które zorganizowali 5 kwietnia, zaprosili nie tylko parafian, ale i swoich kolegów i koleżanki ze szkolnych ławek.

– Młodzi ludzie nastawieni są dziś często na efekt „wow” i chcieliśmy w naszym przedstawieniu pokazać, że również męce i śmierci Zbawiciela towarzyszyły emocje. Wykorzystaliśmy do tego grę świateł, muzykę, stroje, ale i odgłosy wody, którą Piłat obmył sobie ręce, czy przybijanych gwoździ. Chcieliśmy, by nasi koledzy i koleżanki na chwilę oderwali wzrok od kolorowych ekranów i zobaczyli coś ważniejszego – mówi jedna z zaangażowanych osób.

Opiekunem duchowym grupy jest ks. Krzysztof Papierz, który podkreśla, że większość scen to pomysł młodzieży. – Najbardziej podobała mi się scena finałowa, kiedy to Maryja pod krzyżem trzyma ciało zmarłego syna. Obok niej pojawiają się anioły z symbolami męki. Ta scena była inspirowana pietą. Sceny z męki Pańskiej przeplatane były refleksjami młodych o nawróceniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama