Do odważnego świadczenia o zbawiennej mocy Zmartwychwstałego namawiał w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach bp Ignacy Dec.
W piątek poprzedzający Niedzielę Miłosierdzia Bożego, tj. 26 kwietnia, biskup przewodniczył uroczystej Mszy świętej. Odwołując się do liturgii słowa, zachęcał do żywego świadczenia o zmartwychwstaniu wzorem pierwszego z apostołów.
- Tego samego Piotra, który spotkał Zmartwychwstałego na brzegu Jeziora Galilejskiego i otrzymał od Niego prymat w Kościele, widzimy dzisiaj w pierwszym czytaniu, jak z Janem odważnie naucza w Jerozolimie i jak jest przesłuchiwany przez starszyznę żydowską. Napełniony przez Chrystusa Duchem Świętym już nie lęka się nikogo. Wyrzuca arcykapłanom, że winni są ukrzyżowania Jezusa i przypomina, że Bóg Jezusa wskrzesił z martwych i to dzięki mocy Jezusa chromy został uzdrowiony - wyjaśniał w homilii bp Ignacy, dodając, że również św. Jan Paweł II z odwagą wytykał światu próbę uśmiercenia Boga.
Do Bożej miłości odnosił się również ks. Łukasz Piórkowski, wyjaśniający znaczenie mozaik w łagiewnickim sanktuarium św. Jana Pawła II. - Pierwszy z obrazów przedstawia grzech Adama i Ewę, ale warto zwrócić uwagę, że w jego prawym górnym rogu widzimy rękę Boga Ojca, który mimo upadku człowieka wyciąga do niego rękę. Pokazują to również kolejne mozaiki, na których uzdrawia chorych czy ucisza burzę zagrażającą życiu apostołów - tłumaczył. On również w imieniu kustosza przywitał przybyłych z diecezji świdnickiej pielgrzymów.
W tym roku zabrakło w sanktuarium kard. Stanisława Dziwisza. „Bardzo mi przykro, ale nie mogę z powodu już zaplanowanych zajęć być z wami. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za piękne przyjęcie w Świdnicy i Wałbrzychu. Noszę w sercu całą diecezję i przekazuję wyrazy czci i szacunku na ręce bp. Ignacego Deca” - napisał w krótkiej wiadomości kardynał.
Biskup natomiast przypomniał, że kard. Dziwisz towarzyszył nam podczas poprzednich diecezjalnych pielgrzymek do Krakowa-Łagiewnik. - Pierwsza nasza pielgrzymka do tego miejsca odbyła się wkrótce po kanonizacji papieża Jana Pawła II. Był to 2 maja, piątek po Niedzieli Bożego Miłosierdzia. O 12.00 sprawowaliśmy tutaj Mszę św. dziękczynną za dar kanonizacji. Następne pielgrzymki odbywały się już w piątek oktawy Zmartwychwstania Pańskiego: 10 kwietnia 2015 r., 8 kwietnia 2016 r., 21 kwietnia 2017 r. i 6 kwietnia 2018 r. – wymieniał bp Ignacy.
W programie pielgrzymki znalazł się również czas na wspólne odmówienie Różańca i Koronki w sanktuarium Bożego Miłosierdzia.