Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kolejne zniszczenie katolickiej figury

Po Miłkowicach (dekanat Chojnów) teraz w Czarnym Borze (dekanat Kamienna Góra Wschód) młodzi wandale zniszczyli przedmiot czci religijnej.

Tydzień temu policjanci z Chojnowa zatrzymali dwóch osiemnastolatków, którzy pod wpływem alkoholu pomalowali sprayem figurę Matki Bożej, stojącą przy kościele parafialnym w Miłkowicach. Na dodatek podczas swojej "zabawy" pomalowali słup ogrodzeniowy parafii, a także elewację, drzwi i okna budynku ośrodka zdrowia. Na koniec całej „zabawy” podpalili pobliski kontener na śmieci. Za zniszczenie mienia grozi im 5 lat więzienia, za znieważenie publicznie przedmiotu czci religijnej - do 2 lat pozbawienia wolności.

Sobota 11 maja przynosi informację o podobnym wydarzeniu w drugim końcu naszej diecezji. W Czarnym Borze trzech 21-letnich mężczyzn pomalowało czarnym sprayem przydrożną figurkę Jezusa. Już zostali zatrzymani przez policjantów i przyznali się do winy. Również im grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • krakus
    11.05.2019 22:41
    Powtarzam setki razy - potrzebna społeczna służba ochrony miejsc kultu - to mogą być nawet starsze panie z gwizdkami, które będą wiedziały jak bezpiecznie zareagować albo do kogo zadzwonić - każdy może brać w takiej służbie udział, tylko trzeba to robić świadomie
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama